PÁTEČNÍ GLOSY 18.09.2015

Miroslava Macka
Nechápu, proč se všichni podivují či rozhořčují nad videem masturbujícího Jakuba Jandy ze think - tanku „Evropské hodnoty“. Dnešní hodnoty EU přece vystihuje skvěle!

Německá města a obce mohou v případě nutnosti nuceně ubytovat běžence v soukromých nemovitostech. Opatření, které dovolují německé zákony, je sice považováno za krajní možnost, ale města jako Dortmund, Gelsenkirchen či Tübingen již dala na vědomí, že se tohoto scénáře v případě nouze nezříkají, napsala ve středu agentura DPA.
Nějak rychle se nám ten bolševismus vrací…

A lidská blbost zůstává:
Základní školy v Haagu od letoška přestanou uctívat tradici Černého Petra, který vystupuje po boku svatého Mikuláše jako černoch bavící děti. Oznámil to ve čtvrtek podle agentury Reuters školský úřad třetího největšího nizozemského města s poukazem na možnou diskriminační postavu sváteční postavy.

Zpráva:
Do konce října příštího roku mají na mýtných branách na českých dálnicích vyrůst kamery, díky nimž půjde měřit, jak rychle auta projedou jednotlivé úseky. Stamilionová zakázka na radary láká mimo jiné firmu Kapsch. Instalace kamer bude financována z evropského Operačního programu Doprava.
Dodávám:
Kdyby se namísto toho za ty stamiliony vylepšily úseky, kde dochází k častým dopravním nehodám! Ale ne, je třeba naplňovat heslo „Buzerovat a šikanovat“.

Ústava České republiky
Článek 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
A teď mi, prosím, někdo vysvětlete, jak je možné, že policie vyhrožuje, že bude stíhat projevy xenofobie a už některé občany předvolává k „podání vysvětlení“ za jejich názory na sociálních sítích.

Petr Pauczyňski na facebooku:
Patnáct tisíc uprchlíků? Netušil jsem, že má Dienstbier tak velký byt!