PONDĚLNÍ GLOSY 17.08.2015

Miroslava Macka
Pracovník realitní kanceláře sdělí ženě, že se jí omlouvá, ale majitel bytu si nepřeje po špatné zkušenosti s Romy některému z nich opětovně pronajmout byt.
Majitelka této realitní kanceláře je pak soudem odsouzena k omluvě ve znění: „Osobou jednající ve prospěch mého podniku vám bylo sděleno, že se nemůžete ucházet o nájem bytu 2+1 v ulici 28. října v Lovosicích, protože jste romské etnické příslušnosti. Tímto jednáním jste byla vystavena přímé diskriminace pro etnický původ v přístupu k bydlení. Za toto jednání se vám tímto omlouvám.“
Což je zřetelný nesmysl, neboť faktickým důvodem odmítnutí byl přece jasně vyslovený požadavek majitele bytu, že si po špatných zkušenostech s Romy dalšího romského nájemníka nepřeje.
Atak „bolševiků mysli“ na soukromý majetek a soukromá práva bohužel sílí…

NKÚ s překvapením zjistil, že státní kampaň na podporu větší spotřeby kaprů za 178 milionů byla "problematická a nepřinesla žádné výsledky". Což je, samozřejmě, nesmysl: ty peníze byly přiděleny firmám kamarádů a nejméně desetina z nich přistála pak zpět do kapes přidělujících. A to je přece vynikající výsledek, vždyť kvůli ničemu jinému se ta akce neuskutečnila.

Kdo neinvestuje do příčin, musí investovat do následků. Kdo nechce investovat ani do následků, musí nést důsledky.

A jeden aktuální nekorektní na závěr:
"Jean, co je to venku za hluk?"
"Průvod homosexuálů, sire."
"A co chtějí?"
"Lásku stejného pohlaví, sire."
"Někdo jim ji zakazuje?"
"Ne, sire."
"Proč tedy tak povykují?"
"Protože jsou to buzeranti, sire..."