PONDĚLNÍ GLOSY 25.05.2015

Miroslava Macka
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) považuje snahu opozice vyvolat hlasování o vyslovení nedůvěry vládě za plané gesto. Má pravdu, sám tak učinil v opozici pětkrát.

Vítězem veřejné zakázky na nákup mediálního prostoru v rozhlase pro agenturu CzechTourism se stala společnost Lin, která patří do mediální divize Agrofertu ministra financí Andreje Babiše (ANO). Za 5,4 miliónu korun má zajistit propagaci turistického potenciálu ČR prostřednictvím pořadu, který představí 17 turistických regionů.
Jestlipak někdo objektivně zhodnotí ekonomický efekt takto vynaložených milionů? Ovšem ta hlavní moje námitka: neměly by propagaci té které turistické oblasti hradit tamní podnikatelé, kteří z cestovního ruchu žijí?

Celý pátek Radiožurnál propagoval své call centrum, kam mohli posluchači zavolat, popovídat si s redaktory nebo známými sportovci či umělci a následně darovat peníze na pomoc obětem zemětřesení v Nepálu. Část vybraných peněz by se ovšem měla věnovat na jazykovou výuku redaktorů, abychom nemuseli slyšet následující: „call centrum, česky volající centrum, tedy správně česky volající středisko, ale zůstaneme u toho call centra“.
Dovoluji si redaktory upozornit, že jejich středisko nikam nevolá, ale je do něho voláno, proto tedy „volací středisko“…

Bolševické myšlení je v tomto státě nevykořenitelné, jak dosvědčuje závěr textu Stanislava Křečka o nájemném bydlení:
Jedinou cestou, jak oddělit etické a morální problémy, k jejichž řešení není právo v současné podobě připraveno, by v tomto případě bylo omezení dispozičního práva vlastníků nemovitosti ve prospěch jakéhosi vyššího společenského zájmu. Nemusí však vždy jít o asi málo přijatelné radikální zásahy: např. právo obce obsadit byt nájemcem podle vlastního výběru pokud pronajímatel volný byt ve stanovené lhůtě neobsadí nájemcem podle vlastního výběru, by mohlo být přijatelným (a v evropském nikterak neobvyklým) kompromisem.

Starosta Žabčic Vladimír Šmerda:
Tak jsem dnes měl možnost na sněmu starostů osobně vidět Andreje Babiše. Myslím, že všech 700 starostů se shodlo na tom, že jde o nejméně kompetentního ministra všech dob. Absolutně nerozumí problematice, kterou má v malíčku každá účetní. Odpovídal asi na 20 dotazů starostů a vysloužil si pískot, později smích. Jako kulturní vložka to bylo dobré, jinak to bylo spíš k pláči. Jeho přiznání, že umí spočítat pouze 1+1 a s tím si vystačil celý život jsme mu věřili. Škoda, že nerozumí RUD - rozpočtovému určení daní, které je pro nás starosty klíčové. Nakonec prohlásil, že obce mají peněz dost a bylo.

Čtenář glos P. Č. mi napsal k mé odpovědi Martinu Komárkovi o tunelu Blanka:
Já si vždy vzpomenu na těch 40-45 miliard ročně, co po dobu 20 let musíme platit na soláry. Proti tomu 22 miliard navíc za Blanku, nebo roční deficit 20 miliard na důchodovém účtu, nebo blbých 4-5 miliard, co se mělo vrátit soudcům atd. je relativně málo. Vždyť za 40 miliard se mohla postavit každý rok jedna linka metra, nebo nejméně 100 km dálnic, teď, když už se nebudou stavět mosty pro soby, dokonce 200 km..
A ti, co to odhlasovali, to jsou ti praví debilové.

Opsáno z facebooku:
Titulek: "Hacker převzal kontrolu nad letadlem, zvládl to ze sedadla"
Jan Sova: "To je toho, Nagyova převzala kontrolu nad ČR a zvládla to z postele!"

Výběrové řízení na nové tetování Karly Šlechtové vyhrála firma Agrotet…

V tom je celá česká bída:
žluté svinstvo rudé střídá…
Zbydou úhory jen plané
po holotě nenažrané.