ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.04.2015

Miroslava Macka
Petr Nečas odmítl, že by jeho tehdejší manželku Radku sledovala vojenská rozvědka.
„Nicméně jsem vypovídal pravdu a nic než pravdu, a tím pádem mohu pouze zopakovat to, co říkám od roku 2013, že podle mého nejlepšího přesvědčení k žádné nezákonné činnosti nedošlo,“ dodal .
Pravdu a nic než pravdu nám také všem říkal, když měsíce a měsíce vehementně popíral, že by s Janou Nagyovou něco měl. Jen dřela jako kůň… a my mu holt ze svých daní platili skvěle vydržovanou milenku.

Přistály mi v poštovní schránce reklamní noviny Kauflandu s velkým červenomodrobílým srdcem na titulní straně a s heslem „Z lásky k Česku“. Pod srdcem byla reklama na zlevněnou čokoládu Milka (Mondeléz International s výrobními závody v Lörrachu (Německo), Bludenzi (Rakousko), Svoge (Bulharsko), Bratislavě (Slovensko), Braşově (Rumunsko), Jankowicích (Polsko) a Trostaněci na Ukrajině) a dále na zlevněné limonády Mirinda, 7 UP a Pepsi (PepsiCo Inc. se stáčírnami v Praze a Teplicích nad Metují.)
Kéž by, vzhledem k té deklarované převeliké lásce k Česku, utráceli i vydělané dividendy u nás!
Nyní ročně odtéká na dividendách z Česka na 300 miliard korun (30.000.- Kč na občana) . Odliv peněz z České republiky je jedním z nejvyšších v Evropě…

Dobroserové v akci:
V prosinci roku 1999 předložila vláda Miloše Zemana do Poslanecké sněmovny návrh zákona o provozu na pozemních komunikacích. Tento návrh byl schválen a vyhlášen ve Sbírce zákonů pod číslem 361/2000.Účinnosti nabyl začátkem roku 2001. Jedna ze změn, které tento zákon přinesl, vstoupila do všeobecného povědomí zcela nepřesně jako „absolutní přednost chodců na přechodech“.
Výsledek? V prvním roce účinnosti zákona stoupl podle statistik publikovaných Policií ČR počet nehod, způsobených nedáním přednosti na přechodu, na více než dvojnásobek. Počet mrtvých stoupl ještě mnohem dramatičtěji: více než čtyřnásobně. V roce 2000 zemřelo na přechodech sedm chodců, o rok později jich bylo třicet. V letech 2002-3 počet nehod s chodci na přechodech mírně klesl, ovšem poté zase stoupl a na blízkých hodnotách se drží až do současnosti. Přitom se vzrůstající bezpečností aut počet všech nehod klesá.
Zásadní podíl na přijatém znění ustanovení má tehdejší poslanec Ladislav Šustr (KDU-ČSL, později TOP 09). Ten navrhl znění, podle kterého „řidič vozidla, s výjimkou tramvaje, je povinen umožnit chodci, který je na přechodu pro chodce nebo jej zřejmě hodlá použít, nerušené a bezpečné přejití vozovky. Proto se smí řidič takového vozidla přibližovat k přechodu pro chodce takovou rychlostí, aby mohl zastavit před přechodem pro chodce a pokud je to nutné, je povinen před přechodem pro chodce zastavit.“