PÁTEČNÍ GLOSY 20.03.2015

Miroslava Macka
Ještě patříte mezi ty trouby, kteří se domnívají, že si mohou vybrat, kdo bude bydlet ve vašem bytě nebo domě? Pche! To za vás udělá neomylný úředník, navíc neodvolatelný, že ano, soudružko Šabatová?

Vládní příjmy USA jsou v průměru na den nižší o téměř dvě miliardy dolarů než nutné výdaje. Nechápu proto, proč jsou Portugalsko, Řecko a další státy tlačeny do snižování státních výdajů a zvyšování daní, když po vzoru USA stačí zvednout dluhové stropy, roztočit rotačky v tiskárnách cenin a mejdan nekončí…

Ideální rada, kterak bez poškození zraku pozorovat zatmění slunce:
Vezměte plnou láhev fernetu a pozorujte zatmění skrze ni. Vhodnou intenzitu procházejících paprsků korigujte upitím…

Ministr školství Chládek:
„Dítě na prvním stupni, když denně chodí vedle automatů na nějaký nezdravý produkt, já mu dám peníze, ať si koupí svačinu v bufetu, a ono si místo toho půjde koupit cukrovinky, tak si nemyslím, že to je o svobodě, že se dítě může rozhodnout.“
Co takhle vrátit se k praxi našich maminek a babiček, soudruhu ministře, a dávat namísto peněz dětem do školy řádné svačiny?

Čtenář glos V. U. mi napsal k zákazu výkupu kovů za hotové:
Není-li policie a justice schopna chránit (obecně) něčí majetek, chytat a trestat zločince, postihneme svým opatřením všechny, kterých se daná problematika týká. Na pováženou je pak i to, že zmíněný legislativní zmetek vyprodukovalo MŽP a zdůvodnilo jej, jako "že brání kriminalitě". Proč takhle nešikovně brání kriminalitě právě rezort MŽP, zřejmě navíc bez "mezirezortní" konzultace s dalšími zainteresovanými, je mi dost záhadou. Taky to podle toho dopadlo.
Pracuji více jak 20 let v malé obchodní firmě a každý problém, který se vyskytne, musíme řešit (a vyřešit). Proto mne okamžitě po spuštění mediální masáže o nově platícím opatření proti "skupině obyvatel, kteří se živí odevzdáváním kovů do sběren" napadlo, že se určitě vyskytne někdo, kdo bude na svůj účet inkasovat peníze a bude je, pochopitelně nikoliv nezištně, vyplácet těm, kteří kovy do výkupen nosí. Ať už kradené nebo někde legálně získané. Skutečnost, že tím zprostředkovatelem bude přímo zaměstnanec nebo majitel sběrny, je už jen zjednodušený nebo vylepšený model.
Za tristní až alarmující tedy považuji hlavně skutečnost, že to před vypuštěním oné legislativní normy do života nenapadlo nikoho z týmu předkladatelů nebo oponentů. A pokud napadlo, že to nebylo včas a kvalitně reflektováno. Tady snad ani nemohlo jít o nějaký lobbing zprostředkovatelů plateb, jako spíš o totální blbing příslušného úřednictva.