STŘEDEČNÍ GLOSY 4.02.2015

Miroslava Macka
Nevěřícně kroutím hlavou nad lavinou komentářů a komentářů ke komentářům, týkajících se slov Miloše Zemana o Ferdinandu Peroutkovi.
Copak za ta léta není všem už zcela zřejmé, že Zeman je „velká huba“, která čas od času plácne nějakou tu hovadinu? A copak všem neříká životní zkušenost, že se to s přibývajícím věkem bude zhoršovat?

Čínský premiér Li v Davosu:
Když dují větry změny, někteří stavějí zdi, ale jiní stavějí větrné mlýny.

Pavel Šafr:
Dozvěděl jsem se, že antisemitský Peroutkův článek byl jen odrazem hnusné doby. Na to bych rád aplikoval princip zpětné optiky, kterou mě naučil můj učitel Emanuel Mandler. Nebyla ta doba náhodou hnusná právě proto, že i Ferdinand Peroutka psal sviňárny?

Čtenář glos K. Ch. mi napsal:
V současnosti dostávají firmy do datových schránek dopis od Statistického úřadu, který je upozorňuje, že v nejbližší době dostanou tabulku, kterou budou muset vyplnit. Zkrátka informační hodnota nula, ten dopis měl být připojen už k tabulce. S kolegy jsme se snažili přijít věci na kloub a jediné, co nás napadlo je, že na dotazník dostal ČSÚ grant (dotaci či podobnou odpornost) , ještě jej nevyvinul, ale pro čerpání další části musí prokázat činnost.

Přítel Z. Š. mi napsal:
Šedá ekonomika mohutní vždy, když mohutní snaha státu vybrat na daních a poplatcích co nejvíce a nedat nic navíc. Anebo si snad někdo všiml, že se nám v poslední době lépe podniká, lehčeji hledá zaměstnání, že ubývá flákačů, lehkoživků a různých státních úředníků či nevládních aktivistů, že ubývá lejster a povolení, že je život levnější, nebo že bychom byli zásluhou státu zdravější, bezpečnější, vzdělanější, veselejší a vůbec šťastnější? Já si nevšiml.