STŘEDEČNÍ GLOSY 10.12.2014

Miroslava Macka
Zpráva:
Do oblastí obývaných Romy brzy zamíří speciálně vyškolení policisté. Pro čtyři desítky strážců zákona chystá stát odborné kurzy, aby se v ghettech perfektně vyznali a mohli tam lépe předcházet kriminalitě. Jejich absolventy čeká 500 korun navíc k výplatě.
Dodávám:
To je divné. Není to příznak diskriminace? To nám ta zpráva chce naznačit, že romská kriminalita je větší, horší a dražší než ta gádžovská?

Zpráva:
Spojené státy zažily další kontroverzní policejní zásah bělošského policisty proti černochovi, tentokrát na Floridě. Policista tam v pondělí postřelil osmadvacetiletého muže v kradeném autě. Podle některých svědků se muž, který leží v kritickém stavu v nemocnici, vzdával.
Dodávám:
Je nejvyšší čas, aby začala platit zásada, že zloděj okamžikem, kdy něco krade, vlastním rozhodnutím ztrácí právo na život. Staří Čechové na to měli dokonce i přísloví: Mladý visalec na stáří nekrade.

Zpráva:
Španělské feministky pobouřil reklamní spot nedávno vzniklé tuzemské firmy Kalup, která vyrábí oblečení pro motorkáře a v němž pózuje na všech čtyřech klečící nahá žena v roli podpěry. Už přes tisíc žen se podepsalo pod petici, žádající její stažení a každý den přibývají další dvě stovky.
Komentář z facebooku:
Za nechutnou považuje reklamu přes tisíc feministek, každý den přibývají zhruba dvě stovky podpisů pod petici....tak to máme zhruba 0,00025 % obyvatelstva a každý den přibývá 0.00005%. Neuvěřitelně masové pobouření!

Titulek Reflexu: „Ukrajina potřebuje urychleně půjčit další miliardy dolarů. Dluží, kam se podívá.“
Dodávám: Už začněme šetřit…

Jindřich Šídlo:
Na každou složitou otázku v politice existuje nejméně jedna jednoduchá a zcela nesprávná odpověď, kterou dříve či později velmi pravděpodobně nabídne Andrej Babiš.

Petr Paulczynski na facebooku:
V roce 2008 unesli somálští piráti dvě lodě. Posádky a cestující propustili až za výkupné ve výši 4 miliony eur, načež byli zadrženi francouzskými speciálními jednotkami. Vojáci drželi piráty ve vazbě zhruba osm dní, čímž dle rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva porušili Evropskou úmluvu o lidských právech. Francie musí poškozeným pirátům vyplatit odškodné ve výši zhruba osm tisíc eur na hlavu.
Od dob věšení pirátů na ráhno urazila evropská civilizace pořádný kus cesty. Otázkou je, zda správným směrem.

Čtenář glos K. Š. mne upozornil na podivuhodné věty z tištěného vydání Reflexu:
"Dráty, z nichž jsou tramvaje a vlaky napájené, nevedou proud za všech okolností. K udržení vodivosti se musí zahřát na určitou teplotu. Pokud je však obalí slupka ledu, jako se stalo minulý týden, dráty výrazně sníží svoji teplotu a elektřinu s potřebným napětím vést přestávají. Pomohlo by elektrické vedení preventivně zahřívat, k tomu ale nejsou zdejší systémy vybavené a ani by se to zřejmě nevyplatilo."

Politická korektnost v módním provedení = politik řekne pravdu a nevládní organizace jej donutí se za ni omluvit.