PONDĚLNÍ GLOSY 24.11.2014

Miroslava Macka
(Reuters) Čína a pravděpodobně jedna či dvě další země jsou schopné proniknout do počítačových systémů amerických branných sil, leteckých sítí a finančních společností a ochromit je, řekl v úterý admirál Mike Rogers, ředitel U. S. National Security Agency.
Dodávám: Nejvyšší čas, aby Stropnický pronajal další Gripeny a nachystal 10.000 - 15.000 záložníků…ti by se ovšem v případě problémů s nespokojenými občany mohli hodit.

Jak to s tou naší montovnou může asi dopadnout?
Fyzika: 1,1 miliónu českých odkazů na Googlu
Horoskop: 8,6 miliónu českých odkazů na Googlu

Ruský novinář k Vladimiru Putinovi: Ústava vám ale umožňuje kandidovat v roce 2018…
Putin: To ano, ale rozhodnu se až podle okolností.
České zprávy po celý den: Putin chce kandidovat na prezidenta i po roce 2018.
Večerní komentář ČT: Na jasnou otázku odpověděl Putin vyhýbavě.
Dodávám: Není to už těm přiblblým novinářům trapné?

Tomáš Haas na facebooku:
Táňa Fischerová v rozhovoru pro Parlamentní Listy:
Prezident Zeman způsobil nedávno další humbuk - pozval na leden do České republiky představitele čtyř vítězných mocností druhé světové války. Prý je pozval na připomínku 70. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v polské Osvětimi. Mezi pozvanými je ale i ruský prezident Vladimír Putin, což je vlastně už dnes hojně kritizováno. Jak se na tuto záležitost díváte?
Nerozumím, proč to Zeman dělá. Ještě bych rozuměla tomu, kdyby to byly oslavy konce války, kdy se Rusové i Američané zasloužili o svobodu, což je něco jiného. Ale vůbec nerozumím tomu, proč je zval k datu osvobození Osvětimi, protože Rusové v tom - pokud vím – žádnou velkou roli nehráli (Osvětimský táborový komplex osvobodila 27. ledna 1945 sovětská armáda, přesněji vojáci 60. armády 1. ukrajinského frontu – pozn. red.), navíc antisemitismus v Rusku byl vždycky dost veliký. Proto nerozumím tomu, proč si Zeman zvolil toto datum. K oslavám konce války by člověk mohl těžko namítat, že se tam zve i ruský státník, ale vůbec nerozumím tomu, proč se to otevřelo k osvobození Osvětimi a proč do Prahy? Ať to udělají Poláci a pozvou je všechny do Polska – akce tam je už kvůli utrpení mnoha lidí v Osvětimi pochopitelná.
Tak nevím. Je to ukázka ubohého vzdělání a přehledu paní Fischerové, nebo je to naopak ukázka toho, že paní Fischerová se orientuje velmi rychle a "korektně?"
Je to předzvěst nové, politicky korektní historie Druhé světové války, ze které má krok po kroku zmizet Rusko, protože Putin...?
Nový pohled na Banderovce a SS divize jsme již přijali a tento logický krok nám ještě zbývá.

Čtenář glos M. P. mi napsal:
Zaujala mě dnes Vaše zřejmě ironická poznámka o Americe postižené globálním oteplováním. Jenže podle mnohých klimatologů a klimatických aktivistů je to prý skutečně důkaz globálního oteplování, vlastně změny klimatu, jak se dnes s oblibou nazývá. Je to totiž neprůstřelná teorie. Je mimořádná zima - důkaz změny klimatu. Je mimořádné teplo - opět důkaz změn klimatu. Stejné je to pak se suchem, přívalovými dešti, vymíráním všeho možného, planktonem počínaje a ledními medvědy konče. Je tedy úplně jedno, jak se podnebí vyvíjí. Všechny extrémy počasí přijdou vhod, protože důležité je mít proti čemu bojovat a chtít na ten boj prachy. A ne malé.