ÚTERNÍ GLOSY 5.08.2014

Miroslava Macka
A tak už se opět vesele přepisuje historie pracovních táborů z doby Protektorátu ve prospěch současných politiků infikovaných virem „korektnosti“ . Ten způsobuje u jeho nositelů při styku s jiným názorem hysterický amok.
Ještěže Karel Schwarzenberg se svým rodinným máslem na hlavě mlčí…

Komplexně Geniální Babiš o hospodaření „naší firmy Česká republika“:
Od začátku roku jsme vydělali 670,3 miliard korun a utratili 665,8 miliard. To znamená zisk 4,5 miliard korun.
Moje varianta:
Od začátku roku nám berňák nedobrovolně vytáhl z kapes 670,3 miliardy korun a zatím je úředníci úplně všechny neutratili (často zločinným způsobem) a nepřerozdělili (často stejně zločinným způsobem).

Zpráva: Halík zvažuje kandidaturu na prezidenta. Cítí morální povinnost.
Dodávám: Nebude to jiný zápach?

Velmi výstižný podtitulek z Týdne:
Chcete si za státní peníze pořídit výnosný byznys? Začněte nabízet rekvalifikační kursy. Jakmile získáte akreditaci, máte vyhráno. Nikdo totiž už nezkoumá, zda jste něco někoho opravdu naučili.

Kdyby to nebylo tak vážné, tak by to bylo k smíchu:
Zpráva z Ruska: V noci se 438 příslušníků ukrajinských ozbrojených složek obrátilo na ruské pohraničníky s žádostí o uprchlický azyl. Kromě příslušníků ukrajinské armády prý na ruskou stranu přeběhlo také 164 ukrajinských pohraničníků.
Zpráva z Ukrajiny: Hranice do Ruska přešla část příslušníků 72. ukrajinské motorizované brigády. Na ruský hraniční přechod se museli ukrajinští vojáci uchýlit proto, že jim v boji s povstalci došly náboje. Vojáci z brigády se proto rozdělili na dvě skupiny. Jedna prorazila obklíčení teroristů a druhá jejich postup kryla palbou. Přitom jedné z jednotek došly náboje. Bojová technika byla poškozena a vojáci se museli uchýlit na ruský pohraniční přechod. Jejich počet se zjišťuje.