ÚTERNÍ GLOSY 29.07.2014

Miroslava Macka
Státní úředníci rozdali svým kamarádům 49 miliard z našich kapes na „podporu cestovního ruchu“. Ten však v posledních letech stagnuje či spíše klesá. Velkým dílem za to může kvalita nabízených služeb, přesněji lidský faktor v nich, také však tištěné a jiné příšernosti, které kamarádi úředníků vydávají za propagační materiály.

Komplexně Geniální Babiš na to konečně přišel: musí s voliči nadávat na politiku a politiky, jako kdyby se na ní vůbec nepodílel a před příštími volbami namísto sebe nasadit na kandidátku své prověřené zaměstnance, hlavně takové, na které finanční úřady už mají něco sesbírané. A to by bylo, aby ho zblblí voliči nezvolili tentokrát diktátorem v pozadí!

Nic lépe necharakterizuje právnickou džungli tohoto světa, kterou jsme si nechali zatraceně přerůst přes hlavu, než arbitrážní nález ve sporu České republiky s firmou Diag Human. Smečka právníků, placená z našich daní, musí několik dnů studovat nález, aby mohla oznámit, že to Česká republika asi vyhrála…

Jaroslav Franc na facebooku:
Tento víkend jsem po několika letech vytáhl ze sklepa bicykl a poprvé v životě se svezl po cyklostezce. Během těch 80 km, které jsem měl tu čest ujet, jsem přemýšlel o tom, jak je možné, že úzký asfaltový pruh uprostřed luk, křovisek a lesů stojí tak neskutečné peníze z veřejných zdrojů, když to evidentně nemá žádný jiný význam, než jen čistě kratochvilný efekt pro úzkou skupinku lidí. Proč se ve stejné logice nestavějí hřiště na petanque nebo bobové dráhy?

Cyklostezka Ploučnice z kaleného štěrku, po dvou měsících provozu se spoustou děr a kolejí: 10,7 km = 99,9 milionu korun. Tak tomu říkám absolutní ztráta zdravého rozumu.

Petr Hampl na facebooku:
Pokud má existovat nějaká drogová politika, má být jejím cílem, aby lidé (a hlavně děti) méně fetovali. Když Pavel Bém šéfoval české protidrogové politice, utratil miliardu daňových poplatníků a dal jim za to nejrychlejší nárůst užívání drog v Evropě. Teď je v užším výběru na místo, ze kterého bude schopen tenhle úspěch zopakovat v celé Evropě. Takže budeme platit miliardy za to, aby více lidí fetovalo.
Je neuvěřitelné, jak se ten vzorec opakuje. Na cokoliv byrokracie sáhne...