PONDĚLNÍ GLOSY 2.06.2014

Miroslava Macka
Milan Knížák velmi emotivně, ovšem to babišovské nebezpečí vnímám stejně silně:
Otevřený dopis Andreji Babišovi
Co si to dovolujete? Kdo Vám dal právo nazývat naši zemi „zkorumpovanou a v rozkladu”?
Urážíte tím množství poctivých lidí, kteří čtvrt století pracovali na obnově země spálené bolševickou diktaturou, jejíž jste byl součástí jako člen komunistické strany a jako spolupracovník zločinecké StB!
Myslíte si, že když jste si koupil média a barnumskou kampaní získal volební hlasy, že Vám to dává právo jednat s naši zemí, jako by to byl Váš majetek?
Zatím jste pro republiku neudělal nic, jen ji devastujete nevhodnými zásahy do zemědělské kultury a využíváte k tomu státní i evropské dotace.
Stydím se za všechny, co Vám dali hlas, ale opovrhuji těmi, kteří se aktivně angažují ve Vašem hnutí a přebírají tím spoluzodpovědnost za Vaše činy.
Urážíte všechny a dehonestujete všechno, co se v naši zemi po listopadu 1989 udělalo.
Ani za minulého režimu, ani dnes jsem nikdy neuhnul režimním nátlakům a nikdy jsem z ničeho neprofitoval. Komunistický režim mě neustále persekvoval a i za nové doby vedu neustálý boj proti těm, kteří chtějí situaci zneužít. A právě Vy reprezentujete jedno z největších nebezpečí polistopadové historie.
Nejste spasitel. K tomu Vám chybí všechno. Jste opojen mocí a máte pocit, že kolem Vás jsou jenom primitivové, které je lehké opít babišovským rohlíkem a zneužít.
Takováto levná vítězství dlouho nevydrží a věřím, že doba, kdy náš národ alespoň trochu otevře oči, není daleko.
Ten, který Vámi opovrhuje.

Titulek na iHNED, raději bez komentáře:
Záchrana Řecka pokračuje. Mezinárodní měnový fond uvolní 4,6 miliardy dolarů

Přítel Z. Š. mi napsal:
Aktuálně se přidává chudákům státním zaměstnancům, tedy zatím jen 3,5%, aby věděli, že na ně koalice myslí (a hlavně, že s nimi i v dalších volbách skutečně počítá). Mezitím probíhají na ministerstvech a státních institucích velké čistky, za nichž jsou „ti jejich“ vyměňováni za „ty naše“. Poté se přijme zákon o státní službě, který tak strašně chce EU, hlavně však si tím zajistíme, že „ty naše“ nepůjde z jejich úřadů jen tak vypoklonkovat po každých volbách.

Čtenář glos M. P. mi zaslal výňatky z jednoho slovenského webu:
Experti jsou v pokušení preferovat výjimečné interpretace a nejhorší možné scénáře.
Politici tím získávají záminku přesouvat peníze a koncentrovat moc.
Neziskovky pomáhají s propagací a osvětou, protože z toho žijí a jejich zájem je podstatně sladěný se zájmem politiků. Je úplně jedno, jestli je to pravda, důležité je, že se na to dají čerpat dotace, pořádat o tom konference a jezdit s tím po školách.
Nalepí se na to pseudopodnikatelské kruhy, protože se na tom díky politické podpoře dá obvykle docela dobře vydělat.
Média prodávají strach a mají žně.
Lidi se rádi bojí a konzumují katastrofické scénáře ze stejného důvodu, jako horory.
Když se tyto faktory sejdou v nadkritickém množství, vzniká Téma. Na pár let, než se dostatečně historicky znemožní nebo přestane na lidi fungovat, a nahradí ho jiné.
Nic z toho se nikdy nestalo, a nic z toho se nikdy nestane.


Čtenář glos V. H. mi napsal:
Dovoluji si Vám zaslat svůj pohled na vyjádření Jiřího Paroubka po volbách.
"Eurovolby, které proběhly, nedopadly pro stranu LEV 21, jejímž jsem předsedou, dobře. S omezenými financemi a omezeným přístupem do médií by byl ostatně opak zázrakem."
Tohle se musí všem, kteří financováním volební kampaně LVA 21 doslova a do písmene hodili peníze do kanálu číst báječně.
Jaký má finanční rozpočet samozřejmě pan Paroubek věděl dopředu (před volbami), jak je všemi médii oblíben a jaký tam má přístup, věděl taky dopředu (před volbami).
Z tohoto všeho tedy naprosto jasně vyplývá, že si byl neúspěchu dostatečně dobře vědom dopředu (před volbami).
A protože nám všem dlouhá léta podsouvá jaký je úžasný člověk, tak předpokládám, že potenciální sponzory oslovoval asi těmito slovy:
"Pane XY, vezměte prosím několik miliónů korun a zafinancujte mojí volební kampaň. Je dopředu zcela jasné, že to bude naprostý propadák a že tedy vaše peníze vyletí komínem"
Pokud tedy sponzory oslovoval v tomto duchu, bylo to od něj naprosto korektní. Pokud by je totiž oslovoval se slibem úspěchu ve volbách, tak mě osobně z toho vychází, že musel vědomě lhát...,

Chápu, že je Tomáš Klus napojen, nechápu však, proč nám to musí Radiožurnál několikrát denně sdělovat.