PONDĚLNÍ GLOSY 26.05.2014

Miroslava Macka
Komentářů k nízké volební účasti v eurovolbách bude jistě spousta. Někteří budou nadávat na hloupé voliče, někteří na Václava Klause, který neustále naleptával důvěru občanů v EU, někteří na přemíru voleb, jiní na neschopnost politických stran sestavit vhodné kandidátky a přesvědčit občany, aby přišli k volbám, jiní na bruselské výmysly přinášející zbytná a zbytečná omezení. Jistě se toto vše na volebním výsledku podepsalo.
Ovšem to hlavní příliš nezazní: občané se chovají tržně. Proč by měli vydávat čas a energii a jít k volbám, když o všem podstatném v EU rozhodují ekonomické a politické zájmy velmocí , a to bez ohledu na přání a zájmy voličů z malých státečků (ba mnohdy i bez ohledu na názor jejich občanů) . Politici nám mohou stokrát nalhávat, že tomu tak není. Je.
Navíc při pročítání jmen českých zvolených kandidátů (a většinu z nich bohužel osobně znám), se ještě více nedivím skepsi té většiny občanů, která zůstala doma.
Mimochodem, žádné obecní referendum o přeložení žumpy zprava doleva by nebylo při této volební účasti platné…

Nejlegračnější na zpravodajství České televize po včerejší 23. hodině pak bylo, že se neustále věnovala prkotinám z českým výsledků, aniž by řekla slovo o tom zatraceně podstatnějším: jak dopadly volby ve velmocenských státech.

Dalším smutně legračním faktem je, že nejvíce preferenčních hlasů získal Jiří Pospíšil. Kdyby si totiž kterýkoliv soudný člověk znovu poslechl či přečetl jeho slova z posledních let (coby člena i odpůrce ODS), nikdy by takového bezpáteřníka nemohl volit. Ovšem pro pochopení diagnózy jeho voličů je to skvělý odrazový můstek…

Vítězní Babišovi zaměstnanci získali v eurovolbách hlasy 2.91% hlasů oprávněných voličů. Huráááá! Čemu všemu se ještě v Evropě může říkat demokracie!

Petr Štěpánek na facebooku:
V rámci svých pravidelných ideologických "desetiminutovek nenávisti" odvysílala ČT také jednu, co že je to za zločince v té IIHF, především ten zubař Fasel, když mistrovství světa přidělují diktaturám, jako je Bělorusko. Varianty téhož divákům valili do hlavy také před olympijskými hrami v Pekingu i v Soči. Domyslíme-li ty českotelevizní plky do důsledku, pak z nich plyne jediné. Žádné mistrovství světa v ledním hokeji se blahé paměti nemělo konat ani v socialistickém Československu. Vždyť to přece také byla diktatura. Takhle to soudruzi propagandisté v ČT myslí? Jen si tak ale říkám, jak by se to asi líbilo zdejším hokejovým fanouškům či legendární hokejové generaci Holíků, Nedomanského, Hlinky či Martince. Každá hůl totiž má dvě strany.

Čtenář glos L. Z. mi napsal:
Ohledně glosy Jarka Hylebranta na FB o prapodivné adoraci odsouzeného manželkovraha Jonáka bulvárem, si troufám tvrdit, že je to minimálně z poloviny vinou důvěry v soudní spravedlnost v Čechách.
Po tě všech na veřejnost provalených falešných rozsudcích, prokurátorských lapsech, a nakonec i z vlastní zkušenosti s naší justicí, si totiž nejsem jistý téměř žádným výrokem našich soudců ....