PONDĚLNÍ GLOSY 31.03.2014

Miroslava Macka
Nevěřícně jsem kroutil hlavou nad komentátory slovenských prezidentských voleb na ČT24: po sečtení cca čtvrtiny hlasů a zcela zřetelném trendu setrvalého velikého rozdílu, do omrzení opakovali, že o vítězi ještě není rozhodnuto, ještě zřejmě není rozhodnuto, ještě zdaleka není rozhodnuto, ještě je předčasné cokoliv říkat o pravděpodobném vítězi voleb, atd., atd. Podivuhodné!

„Morální gigant“ Libor Michálek, bojovník proti korupci a rozhazovačným politikům, který to dotáhnul až do senátorského křesla, je stejný vychcánek jako jím kritizovaní politikové a státní zaměstnanci. Přišlo se totiž na to, že si nechal od ministerstva, kde pracoval, zpětně proplatit své studium, celkem 380.000 Kč z našich daní.
Je tedy hlavně s podivem, že je něco takového vůbec možné, ale ještě více podivné jsou morální „kvality“ tohoto gigantického trpaslíka.

Na okraj sankcí proti Rusku:
Dodávky ruské ropy pro Českou rafinérskou ropovodem Družba se měsíčně zvýší o 50.000 tun. Polská energetická společnost PKN Orlen totiž rozšířila tříletou smlouvu s ruskou státní společností Rosněft.
Čína odsouhlasila, že v příštím roce nakoupí v Rusku ropu v hodnotě 350 miliard dolarů.

Fascinující ukázka pokleslé žurnalistiky na novinky.cz (zpráva je navíc téměř doslova převzatá z ČTK!):
Titulek:
Putin volal Obamovi ohledně návrhu USA na řešení ruské krize
Jednotlivé odstavce článku:
Obama Putina požádal, aby poskytl na návrh USA konkrétní písemnou odpověď
Obama usiluje o ruský souhlas s vysláním mezinárodních jednotek na Krym
Prezident Obama zdůraznil prezidentu Putinovi, že USA nadále podporují diplomatickou cestu ve spolupráci s vládou Ukrajiny
Obama naléhal na Putina, aby se vyvaroval dalších „provokací“
Dodávám: Už víte, proč Putin Obamovi volal a co mu říkal?

Skvělý postřeh z facebooku:
Víte jaký je rozdíl mezi americkým a evropským úředníkem?
No, ten americký je "potomkem" šerifů, které si osadníci najímali za vlastní peníze proto, aby udržovali pořádek, vyžadovali dodržování pravidel v městečku a aby si za ty jejich peníze najímali pomocníky, a s nimi chytali a věšeli gaunery, kteří ohrožovali jejich životy a majetky...
A úředník evropský?
No, ten je přímým potomkem panského drába, který byl placen vrchností za to, že honil s bičem poddané na robotu!