ÚTERNÍ GLOSY 11.03.2014

Miroslava Macka
Pro ty, kteří mají strach z rozšíření ruského krymského tažení na východ: Ruské tanky a bojová vozidla nesplňují emisní normu EURO5 a jejich vstup na území EU tak pochopitelně není možný.

"Předběžné práce na výstavbě plynovodu South Stream pokračují, nebyly pozastaveny. V příštích týdnech ale budeme detailně sledovat vztahy mezi Evropskou unií a Ruskem," řekl prohlásil včera bulharský premiér Orešarski. Reagoval tak na slova šéfa bulharské diplomacie Kristiana Vegenina, který o víkendu pronesl, že práce na výstavbě plynovodu by měly být na několik dnů či týdnů pozastaveny.
South Stream, který obchází Ukrajinu, by měl přivádět ruský zemní plyn do Evropy od prosince 2015.
Takže si tipněte: postaví se South Stream nebo se EU rozhodne, že nebude draze obcházet svého budoucího člena s podepsanou asociační dohodou?

Jiří Payne:
Blíží se daňové přiznání. Od dětství mne učili, že se mám přiznat, když udělám něco špatného. Ale proč se mám přiznávat, že jsem si vydělal peníze? Stát nás tím uráží. Vzkazuje nám: Všichni jste lumpové! Jste podvodníci, přiznejte se! Přestaňte si vážit svého státu!
Kromě toho neznám horší činnost, než je vyplňovat daňové přiznání. Zabere mi to vždycky celý den.
Moc bych si přál, abychom jednou jako Svobodní změnili název na 'oznámení', 'deklarace' nebo 'přehled pro výpočet'. A aby vyplnění trvalo asi tak jako vypočíst na kalkulačce nějaké nízké procento.

Ivan Motýl na www.tyden.cz:
Oslavili jste důkladně Mezinárodní den žen? Tak vězte, že jste složili poklonu radikální bolševičce Kláře Zetkinové, jejímu příteli Vladimíru Iljiči Leninovi a potažmo i jejich myšlenkovému dědici Vladimíru Putinovi. MDŽ zůstal komunistickým svátkem a jen bůh ví, proč se Češi tohle reziduum minulosti snaží stále přetvářet v něžnou oslavu ženství.
Dodávám:
Spousta diskutujících měla stejný názor jako já: lidská blbost nezná hranic. Většina těch slavících prostě měla chuť a důvod slavit, proto staří moudří církevní otcové staré pohanské svátky „přečurávali“ na křesťanské…

"Démonizace Putina není politika. Je to alibi pro její nedostatek." Henry Kissinger