PONDĚLNÍ GLOSY 3.03.2014

Miroslava Macka
Už ve středu jsem publikoval následující slova:

Některé projevy a komentáře v našich mediích k Ukrajině jsou dojemně blábolivé, zvláště, co se týká ruských zájmů. Co totiž může vyhovovat Rusku více, než politicky, ekonomicky, národnostně a sociálně rozhašená Ukrajina, kterou bude mít více méně na krku Evropská Unie, která tím bude též politicky a ekonomicky trpět? Samozřejmě potud, pokud nebudou ohroženy ruské krymské vojenské základny a zůstane v platnosti smlouva podepsaná s Ukrajinou na desetiletí. V případě jakékoliv snahy toto změnit vyhlásí Krym okamžitě samostatnost a otluče EU slova o „vůli lidu“ o hlavu. Toť vše. A jak už jsem před pár dny psal, zaplatíme to i my.

Dnes dodávám: tento scénář právě započal...
Krymský parlament vyhlásí referendum o odtržení od Ukrajiny a pozve volební pozorovatele z celého světa, ruská většina obyvatel bez jakýchkoliv volebních machinací vyhlášení nového státu schválí (a v ústavě zajistí minoritám práva větší, než budou mít Rusové a jiné národnosti na Ukrajině). Právo na sebeurčení stále platí, volby budou nenapadnutelné...tento scénář byl přece dávno připraven pro případ, že by EU chtěla spolknout Ukrajinu a pomohla k moci ukrajinským nacionalistům, proč najednou ten údiv?

Při poslechu českých medií si nelze nevybavit větu „První obětí jakéhokoliv konfliktu je pravda“.

V Česku učí dle ministra školství Chládka na 17 tisíc nekvalifikovaných učitelů. Což je, samozřejmě, blbost. Jde o učitele, kteří nemají předepsaný vysokoškolský titul. Každý ovšem z praktického života ví, že je mezi nimi dost velmi kvalifikovaných a naopak mezi těmi otitulovanými dost nekvalifikovaných.

Pravý prostor.cz:
Princip prodeje hrnců, vysavačů, matrací a vlastně čehokoliv co je na prodej, se ovšem nijak významně neliší například od principu a průběhu mnoha voleb; a je celkem jedno, jsou-li to volby prezidentské, parlamentní, tedy ty do sněmovny či do senátu; nebo jen krajské případně komunální. Jaký je v tom rozdíl, ptám se? Myslím, že žádný. Jen plno řečí, lži vytvářející jistý nátlak, prázdné sliby o nápravě; téměř vždy po nich zbude jen spousta zklamaných, podvedených, velmi často důvěřivých občanů a především důchodců. Cílová skupina je tedy pro obě skupiny stejná.

Pavel Hasenkopf:
"Ukrajina obnoví jednání o asociační dohodě s Evropskou unií. Právě pozastavení těchto jednání ze strany Janukovyčova režimu bylo impulsem k demonstracím, které vyústily v převrat."
Co je zase tohle za kurevskou lež?
Janukovyč chtěl jednat dál, Janukovyč ale odmítl podepsat konkrétní text dohody. Chtěl jeho změnu, tak, aby Ukrajina neprodělala poslední boty. Majdan vznikl, aby si vynutil ten podpis. Tak jak to, že najednou samozvaná ukrajinská vláda bude jen dál jednat, jak to, že rovnou nepodepíše, jak k tomu Majdan nutil Janukovyče?
Pokud budou dál vyjednávat o textu, dali tím jasně najevo, že Janukovyč měl pravdu, když odmítl napodobit Háchu a bez dalšího podepsat.

Z diskuse na FB:
Na film Babovřesky 2 bych nepozval ani svého úhlavního nepřítele!
Ale lidé s IQ 60 mají mít také filmy, které pochopí!
Ti mají Svěráka a Hřebejka!