ÚTERNÍ GLOSY 4.02.2014

Miroslava Macka
Dotace na pěstování škrobových brambor se zvednou z loňských 12.000.- Kč na hektar na 21.000.- Kč na hektar. Čí firmy budou dotované brambory zpracovávat, snad netřeba ani podotýkat. My ostatní pak budeme kupovat na jídlo hnusné, drahé brambory, často z dovozu. Podivuhodná politika!

Divná to doba: měřítkem úspěchu je schopnost čerpat dotace!

Stacey Cumberbatchová je úřednice newyorské radnice pocházející z Barbadosu, kam byli její předkové přivezeni před mnoha generacemi jako otroci na plantážích.
Benedict Cumberbatch je britský herec, proslavený rolí Sherlocka Holmese a jeho předek před pěti generacemi byl plantážníkem právě na Barbadosu. Dávat otrokům příjmení vlastníka pak byla běžná věc.
Jsem velmi zvědavý, za jak dlouho se objeví nějaký ten požadavek módní omluvy a hlavně odškodnění.
Ještě více by mne pak zajímalo, zda by došlo k medializaci i v případě, kdyby byl dnes potomek otrokáře dělníkem v Kolbence.

Přítel Z.Š. si vzpomněl při pohledu na ovlajkovaná sídla EU na staré přísloví, které pochopitelně platí obecně: Kde vlají prapory, rozum je v prdeli.

Babišovo schéma:
1. Nepochopil jsem otázku
2. Nemůžu znát všechno
3. Za vše mohou kmotři
4. Slovensko je lepšie
5. Dodržáme program, když koalice dovolí

Jiří X. Doležal:
Babiš u Moravce říkal, že není ve střetu zájmů, jen když jde na hajzl. Není to pravda. Od té doby, co koupil MF Dnes, je ve střetu zájmů i na WC.

Čtenář glos J. T. mi napsal:
Nemohu si nějak udělat pořádek kolem jmenování vlády: Mám se přiklonit k hloupému Sobotkovi, který si ani nepřečte, co předkládá prezidentovi anebo ke zlomyslnému až zlému Zemanovi, který si opravu nechá na okamžik jmenování, aby si premiéra „užil“? Nejsem právník, ale máme platně jmenovanou vládu, když prezident jmenoval někoho jiného a na jinou funkci než mu premiér navrhoval? A neměl by se tím zabývat příslušný soud?