ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.01.2014

Miroslava Macka
V České exportní bance a Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) zasahuje protikorupční policie. Jak jinak: už podstata těchto společností, tedy přerozdělování od úspěšných k neúspěšným, vytváří ohromný korupční prostor.
Řešení bude ovšem ryze socialistické: ještě více byrokracie na hlídání zbytné byrokracie…

Zpráva:
Česká armáda pořídila čtyři tisíce výtisků speciálního vojenského provedení Bible. Cena zakázky činila necelých 1,8 milionu korun. Kniha kapesního formátu, s obalem z hrubého plátna v pískovém odstínu, má na obalu vlajku, domovenku a suchý zip například pro jmenovku vojáka.
Dodávám: Neměl by si každý svoji četbu hradit sám? Co na to ateisté se zálibou v jiné četbě? Nakoupí jim armáda za naše daně Playboye?

Dobroserové z EU opět útočí, tentokrát na tradiční dánské skořicové rolky. Obsahují prý příliš mnoho skořice, která vždy stopově obsahuje kumarin, který může některým predisponovaným lidem způsobovat poškození jater. Navrhují tedy zákonem snížit množství skořice v rolkách…

Přítel Tomáš Haas v diskusi nad vystoupením Martina Kuby (ODS) v televizním Hydeparku:
Volby nejsou soud, je jedno co si o něm myslíme, důležité je, co si myslí volič. A volič ODS nevěří. Ztratila jich od roku 2006 téměř jeden a tři čtvrti milionu. Postavit si hlavu a říkat "nikdo mu nic nedokázal, budeme ho znovu stavět do čela", jsou cestou do oblivia. Jediným arbitrem je volič. Pokud má politik pověst, která straně škodí, je ve skutečnosti jedno, jestli tu pověst získal právem nebo neprávem. Je jedno, že si jeho místní nebo oblastní sdružení myslí něco jiného než veřejnost. Je prostě nevolitelný, lidé, voliči, mu nevěří. Pokud chce ODS pomoci, měl by se sám stáhnout a ODS by ho neměla den co den ukazovat jako svého maskota.

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Soudruh Sobotka mĕl dnes pohovor se třemi zájemkynĕmi o funkci ministrynĕ práce a sociálních vĕcí. Všechny tři mĕly dvĕ příjmení (asi jako soudružka Anežka Hodinová - Spurná). Pánbůh s námi.
Dodávám pro pamětníky: nebo Machačová - Dostálová…