ÚTERNÍ GLOSY 7.01.2014

Miroslava Macka
Stávající trojkoalice má jednu nepopiratelnou výhodu: Její politika rozhodně nemůže být horší než charisma jejích tří předsedů…

A tak už známe jména všech navržených ministrů. Jsou důkazem toho, že žijeme ve skutečné demokracii: ministrem může být opravdu každý!

Tady je prognóza ministerstva financí na rok 2014. Takže v prosinci si to můžeme zkontrolovat a podivit se, že i když se ti experti seknou, stejně poberou mimořádné odměny:
Růst HDP 1,3 %, míra nezaměstnanosti 7,3 %, průměrná míra inflace 0,7 %, nominální růst objemu platů 2,5 %.

Jaksi nerozumím radosti německého ministra financí Scheubleho z toho, že Španělsku, Portugalsku, Řecku a Italii klesly úroky z půjček, takže si vesele mohou půjčovat a žít na dluh dál…

Čtenář glos V. M. mi napsal:
O Andreji Babišovi se nejen v jeho novinách dnes píše jako o vynikajícím podnikateli, který významným způsobem krmí státní pokladnu svými daněmi.
Dle jeho vyjádření odvádí státu 800 milionů ročně a osobně dalších 23 milionů. Přesnější údaj není možné dohledat. Co ale lze dohledat velmi snadno, je údaj o celkových tržbách, které činily v roce 2012 přesně 132, 466. 231. 000 Kč.
Pokud nelže a odvedená daň je opravdu 800 milionů, tak je to 0,603 % z tržeb!
Ovšem porovnáme - li tato čísla s dohledatelným údajem o výši přijatých dotací, tak zjistíme, že jeho firmy pobraly celkem 3, 073. 604. 124 Kč.
Pouhým odečtem zjistíme, že zmíněný pán dostal z té samé pokladny o 2, 273. 607. 12 Kč víc, než tam s takovou mediální slávou odevzdal!

P.S. Páni novináři, kteří nejste zaměstnanci Komplexně Geniálního Babiše, nešla by ta čísla důkladně rozebrat a okomentovat?


Karolina Stonjeková:

"Móóóc hezké, jak předevčírem Slávek u Moravce říkal, že budou nyní muset "krizově manažersky" sehnat 2 mld. korun, aby tím pokryli výpadek příjmů po zrušení zdravotnických poplatků...
Jinak řečeno, stát vytáhne nám všem z kapes peníze na poplatky stejně!
Jen to a) nebude 30 korun, ale víc, protože zbytek ožere státní byrokracie, jako u výběru čehokoli jiného
b) nebudou platit ti, který zdravotnickou službu využívají, nýbrž budou platit paušálně všichni - v čemž má být nějak záhadně ukryta ta sociální spravedlnost..."


Čtenář glos M. S. mi napsal:
Je s podivem, že stále oslavujeme založení státu, který skončil v roce 1938, po dvaceti letech své existence.
Oproti tomu na soudobý stát, trvající také již 20 let, si oficiálně nevzpomněl z jeho představitelů prakticky nikdo!