ČTVRTEČNÍ GLOSY 15.08.2013

Miroslava Macka
Pokud chcete vědět, jak vypadá nezřízený optimismus, přečtěte si dnešní titulek na první straně Lidovek: Přichází obrat, zlé časy končí.
Při porozhlédnutí se eurozónou a zbytkem světa ovšem uznávám, že dál už to takto nepůjde a nějaký obrat určitě nastane…

Senátor za ODS Tomáš Jirsa napsal do včerejších Lidovek, proč usiluje o Klausův návrat do ODS:
„Moje osobní představa je funkce čestného předsedy a spolu s Miroslavou Němcovou a Martinem Kubou lídr nadcházejících voleb.“
Dodávám: Sancta simplicissima! Chápu, že ODS nemá přirozeného lídra, ale nechápu, kterak se někdo může domnívat, že vytvořením zcela umělého Kerbera jej najednou získá…

První místopředseda ODS Martin Kuba včera v Radiožurnálu prohlásil asi desetkrát, že ODS musí vypracovat „projekt“ a že jeho úkolem je vrátit ODS ideově tam, kde má být…no comment!

Ředitel Občanského institutu Roman Joch:
V současnosti politickým problémem na Západě není tolerance vůči homosexuálům či její absence – tato tolerance tady je. Tím skutečným politickým problémem je, zda nám zůstane zachována svoboda slova a projevu, včetně svobody projevu mravně odsuzovat homosexuální jednání či homosexuální životní styl.

Petr Kamberský na iHned:
Ačkoli se při volbě prezidenta často mluvilo o vzestupu "facebookové" generace, fakta mluví o pravém opaku: voličská skupina 18–29 se volby prezidenta účastnila nejméně. 58 procent mladých tuto volbu ignorovalo. A naopak: nejsilněji zastoupenou skupinou byli voliči nad 60 let: 63 ze sta seniorů volilo, a dva ze tří volili Miloše Zemana.
Není se příliš co divit: mladí, nezadaní a bez závazků na politiku kašlou tak jako jejich vrstevníci na Západě. A naprostá většina "starých" voličů (narozeni 1953 a dříve) prožila v bolševickém systému celý svůj tvůrčí život a nechce a nemůže jej označit za omyl či "život ve lži".

Tomáš Haas na svém blogu:
Televizní rozhovory jsou zde proto, aby se divák mohl seznámit s názory a stanovisky hosta.
U nás slouží až příliš často k tomu, aby se divák seznámil s názory a stanovisky moderátora.