PÁTEČNÍ GLOSY 21.12.2012

Miroslava Macka
Proboha, to premiér Nečas za celou dobu, co zná Karolínu Peake, nepřišel na to, že je to mocichtivá…..? (Substantivum si dosaďte dle svého…).
Na druhé straně, církevní restituce jsou schváleny a jeho důvěra v Karolínu Peake, která je dle jeho slov pod bodem mrazu, se týká jen Karolíny Peake - ministryně obrany a nikoliv Karolíny Peake - místopředsedkyně vlády, ta má stále jeho plnou důvěru, takže vláda může utěšeně pokračovat.
Pak je tady ale ještě druhá možnost: premiér má privilegované informace o kroužení policie kolem milionů, které Peake vydělala na prodeji domu v Troji majetkově neprůhledné společnosti a učinil tak jen to, co by za čas musel učinit stejně.
Jedno je však jisté: ve sněmovně existuje taková spousta poslanců, kteří se mohou velmi oprávněně domnívat, že by se v předčasných volbách do sněmovny už nedostali a najednou nepobírali plat a náhrady na které jsou zvyklí, takže předčasné volby příliš nehrozí.
Záleží ovšem též na Bártovi a na tom, zda se mu podaří přesvědčit ČSSD a komunisty, že má dost jistých hlasů na svržení vlády, ale hlavně na tom, jak si ČSSD spočítá výhodnost či nevýhodnost předčasných voleb: rozumný politik se dnes do vedení státu nepohrne…
A pokud Vám to připomíná blázinec, mýlíte se. V blázinci bývá alespoň ředitel normální.