PÁTEČNÍ GLOSY 9.11.2012

Miroslava Macka
Pokud slyšeli členové kolínské ODS včera ve večerním Radiožurnálu rozhovor novopečeného poslance Romana Pekárka s Martinem Veselovským, předpokládám, že se hanbou propadali. A to nejen kvůli jeho neuvěřitelnému projevu, hraničícím s oligofrenií, ale také kvůli tomu, že něco takového prosadili na místostarostu Kolína a na kandidátní listinu na ne zcela zanedbatelné místo.

Blíží se 18. sjezd Komunistické strany Číny a s ním úvahy o budoucích problémech a směrování Číny. Mezi spoustou a spoustou textů různé hodnoty však zcela chybí politicko - darwinistický pohled:
Čínské obyvatelstvo zásluhou „politiky jednoho dítěte“ hrozivě stárne a už po několik generací převažuje mezi narozenými dětmi mužské pohlaví.
Domnívám se, že toto bude mít v budoucnu podstatně větší vliv na politiku Číny, než jakýkoli v sjezd či jakýkoliv nový vladař. Velká převaha mladých ambiciózních mužů bez žen vede jen k jednomu jedinému…

Euroúředníci, kterým se nelíbí navrhované krácení eurorozpočtu a jejich platů: Nebudeme s to dále pracovat pro Evropu, protože na to nebudeme mít dost lidí a peněz.
Pěkně prosím, mohl bych dostat ten slib písemně?

Emil Steiner, politolog z Temple University ve Filadelfii:
Prezident Obama získal na celostátní úrovni 50% hlasů, ale od bílých Američanů dostal jen 39%....a připsal si 78% nebělošských hlasů.
Každý měsíc dosahuje v USA volebního věku 50.000 Latinoameričanů a jenom 7.000 z nich se přidá k republikánům.
Dodávám: Vsjo jásno. Vždyť co mohl těmto lidem, kteří často ani neumějí anglicky, Romney nabídnout? Jedině Obamu…

Psycholog Slavomil Hubálek v rozhovoru ve včerejším magazinu MF Dnes:
Jak se dá manipulovat posudek?
Pár let zpátky se tu řešil případ jistého prince. Jeden kolega mi v té souvislosti nabídl, abych za homorář v řádu milionů sepsal posudek o jeho nepříčetnosti ošetřený právníky tak, že chybná diagnóza v posudku mohla vzniknout špatným překladem a mojí nedostatečnou znalostí angličtiny, abych byl v případě nepříjemností z obliga.
Dodávám: Dvojnásobně zajímavá věta. Jednak falešnou stavovskou kolegialitou, neboť Slavomil Hubálek neoznámil tuto korupční nabídku ihned policii, jednak tím, že nepřímo dokazuje zaplacení těch milionů jinde: 4. dubna 2005 rozhodl tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec bez souhlasu soudu, že princ bude vydán do země svého původu, kde pochopitelně potrestán nikdy nebyl.