ÚTERNÍ GLOSY 17.07.2012

Miroslava Macka
Aniž by člověk musel o případu příliš vědět, už jen zpráva, že exsenátor ODS Alexander Novák dostal u jednoho soudu trest dva roky podmíněně na pět let a pětimilionovou pokutu a u soudu odvolacího (aniž by zřejmě vyšly najevo jakékoliv nové skutečnosti) čtyři roky nepodmíněně ( a stejnou pokutu), je zcela dech vyrážející. Jeden ze soudů ( a u něj konkrétní lidé) zákonitě musel odvést vrcholně nekvalitní práci, neboť jinak ten ohromný rozdíl rozsudků (i při přihlédnutí ke kulatým a ohebným paragrafům) vysvětlit nelze.
Nutno ovšem připomenout, že stejně dech vyrážející byl původní rozsudek: podmínka a pokuta za přijetí úplatku ve výši 42 milionů korun ve funkci veřejného činitele.

Vláda zřejmě doporučí zákonodárcům k přijetí návrh zákona, který by na základě senátní předlohy přejmenoval květnové pražské povstání v roce 1945 na České národní povstání.
Konečně se vláda a zákonodárci budou zabývat něčím, co už léta občany žere a trápí! Jinak řečeno: jak vidno, blbost lidská je bezmezná!

Podivuhodný způsob „šetření“!
Zvyšuje se poplatek za vydání nové registrační značky automobilu místo ztracené či poškozené. "Dosud činí 200 Kč za každou tabulku, nově to bude 300", řekl listu Zdeněk Neusar z tiskového oddělení ministerstva dopravy.
Ministerstvo obhajuje nový poplatek snahou ušetřit. "Na příští rok máme z ministerstva financí snížený provozní rozpočet o více než 15 procent a toto je jedna z cest, kde ušetřit," řekl náměstek ministra Lukáš Hampl.
Což takle vyhodit oba?

ČSSD vypsala soutěž o slogan ke dvouletému působení Nečasovy vlády s tím, že vítěz získá tričko ČSSD. Tady je můj soutěžní příspěvek:
Nečas nás vede do propasti!
Jsme od ní krok, to všichni víme!
My zachránci jsme naší vlasti!
Vše krokem vpřed hned vyřešíme!

TOP 09 chce zřejmě zdvihnout své upadající preference, a tak ministr financí Kalousek letos jen za první pololetí vyplatil svým podřízeným na odměnách přes 12, 5 milionu korun a ministr zahraničí Schwarzenberg přes deset milionů.
Obávám se ovšem, že hlasy odměněných úředníků a jejich rodinných příslušníků by mohly být při příštích volbách pro TOP 09 hlasy jedinými, neboť kázat o rozpočtové odpovědnosti a zvyšovat daně na straně jedné a na druhé straně rozhazovat, se nevyplácí.
P.s. kecy o tom, jak ti úředníci dřou od rána do večera, nebrat!

Také proto by ministr financí Kalousek, který před volbami v roce 2010 rozesílal občanům složenky se sumou 120.000.- Kč, aby jim připomenul výši státního dluhu na hlavu, by dnes po dvou letech svého ministrování musel rozesílat složenky s částkou o 35.000.- Kč vyšší.

Čtenář glos T. H. mi napsal:
Ano, v USA se dá vše kolem auta vyřesit postou. Dokonce i ten zmiňovaný prodejce odešle ten jeden papír poštou. Funguje to krásně!

Na Novém Zélandu se zase dá všechno vyřešit na poště. Paní na přepážce už v systému vidí, jestli je udělaná technická nebo ne, aby náhodou nepustila na silnici špatné auto. Zaplacení registrace je otázka minuty, hned dostanete ísteček, který si dáte za okno. Převod auta se tam udělá taky. A dělá to stejná paní, co posílá balíky. Vlastně se tam tak nějak všechno zvládne na poště, ani si nevzpomínám, že bych tam kdy musel na jiný úřad.

Čtenář glos F. C. mi napsal:
Posílám Vám malý příklad byrokracie, která u nás vládne. Přestěhovával jsem svou vzorkovou prodejnu a ještě než byla na novém místě úplně vybavena a zpřístupněna, objevila se "hlídka" Živnostenského úřadu. Dostal jsem pokutu 3.000,- Kč, že jsem neměl na vývěsce IČO, svoje jméno (jen firmu) a přesun nebyl dosud nahlášen. Měl jsem být rád, pokuta mohla být podle zákona až 100.000,- Kč. Od konce minulého měsíce byly tyto povinnosti zrušeny........ Tak co tomu říkáte,to je ta před volbami ohlašovaná pomoc podnikatelům a živnostníkům?