ČTVRTEČNÍ GLOSY 12.07.2012

Miroslava Macka
Vlasta Parkanová oznámila, že z veřejného života neodejde, na to má svou zemi příliš ráda, jak dodala. Má-li ovšem svoji zemi skutečně ráda, měla by naopak život z našich daní po dlouhých letech ukončit, jít do soukromého sektoru, tvrdě pracovat a konečně vytvářet nějaké skutečné hodnoty.

Zprávy Tiscali včera použily zcela zavádějící titulek: Šokující výsledky: Komunisté zcela převálcovali ODS, TOP 09 výrazně oslabili.
Správně by měl totiž znít: ODS svojí bezzásadovou politikou způsobila, že ji převálcovali i komunisté.

Včera Miroslav Kalousek jen tak mimochodem ve své plamenné řeči zmínil Antonína Baudyše, bývalého federálního ministra obrany, a při té příležitosti po stopadesátéšesté zopakoval slovo „nepravda“, když se zmínil o tom, kterak letadlo s Baudyšem na palubě neprostřelil náhodnou ranou z pistole sám Baudyš, ale člen ochranky, ovšem fáma byla na světě.
Protože Kalouskovi věřím, musím konstatovat, že Baudyš byl lhář: mně osobně (byli jsme spolu ve federální vládě a kanceláře jsme měli ve stejném křídle)totiž z očí do očí říkal, že tak opravdu učinil on…

Jindřich Šídlo z HN k uzavření stanice metra Národní:
Ono slavné Copa Centrum vyroste jen pár metrů od Škodova paláce, který si před šesti lety pro své úřednictvo pronajal Bémův magistrát za čtyři a půl miliardy na dvacet let, když předtím dům odmítnul za 800 milionů koupit. Takže to udělal jistý Sebastian Pawlowski, který si už pár let předtím koupil od města i pozemek, na němž má nyní vyrůst onen skvost, pro jehož stavbu se spojil s Radovanem Vítkem. Firmu, jíž magistrát ročně platí přes dvě stě milionů, ovšem Pawlowski už před pěti lety převedl do struktury, která končí v Lucembursku - a její vlastníky nelze dohledat. Až budeme projíždět pod zavřenou Národní třídou, zbude aspoň dost času o tom všem v klidu popřemýšlet. Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají.


V Českém rozhlase 6 se rozčiloval Libor Dvořák nad tím, že ruská duma přijala v prvním čtení zákon, podle kterého budou všechny ruské nevládní organizace, čerpající na svůj provoz a činnost peníze ze zahraničí a zároveň se zabývající politickou činností, nuceny počítat s oficiálním označením „zahraniční agent“.
Chápu, že slovo „agent“ může vyvolávat poněkud „bondovské“ asociace, ovšem právo veřejnosti vědět, které organizace vyvíjejí svoji politickou činnost za cizí peníze (a tedy logicky pro cizí zájmy) lze obtížně zpochybnit.
Také u nás by to byl dozajista velmi zajímavý obrázek…

Čtenář glos V. T. mi napsal:
Nebuďte tak přísný na firmu, která připravovala program pro centrální registr vozidel. Registr byl přece uzavřen pouhých 10 dnů a kolabuje zatím jen dva či tři dny.
Vždyť státní maturity se připravovaly přes 10 let, 2 roky už "naostro" běží a software na zpracování výsledků vždy při zahájení každého dalšího termínu maturit (cvičné, řádné, náhradní a opravné) stejně negunguje.
Holt, státní zakázka je státní zakázka.

Čtenář F. K. mi napsal k témuž tématu:
To, že si stát zjevně nevybral správnou firmu a ještě to velmi diletantsky omlouvá, se zdá poměrně jasné, ale návrh, aby tuto službu pro stát zajistili "tři studenti plus hacker" je bez urážky totální nesmysl. V oblasti vývoje softwaru na zakázku se pohybuji cca 10 let ať jako konzultant, programátor nebo vedoucí projektu a jsem si zcela jist že zmiňovaná skupinka lidí by systém v lepším termínu a kvalitě nedodala. Hlediska zastupitelnosti, přípravy zadání, rozdělení vývojové, testovací a provozní infrastruktury, testování (kdy vývojář není ta správná osoba pro určité typy testů), záručního/pozáručního servisu/supportu. Navíc tvrzení že hacker se postará o bezpečnost je nesmysl, nejlepší dětští vychovatelé nejsou pedofilové. Nechci omlouvat firmu, která zakázku realizuje, neznám ji a nejsem s ní nijak spojen, ale pan P.S. by si domů na opravu stoupaček určitě neobjednal 2 známé, kteří mají doma autogen, kleště a lepicí pásku a domovního lupiče, ale spíše by zkusil nějakou instalatérskou firmu.