STŘEDEČNÍ GLOSY 13.06.2012

Miroslava Macka
Podle průzkumu večejného mínění fandí spousta Čechů obnovitelným zdrojům energie. To je skvělé! Okamžitě zastavme jejich veškeré dotace a vyšší cenu energií z obnovitelných zdrojů nechť si zaplatí jejich přívrženci sami. V dnešním počítačovém světě by přece neměl být žádný problém přihlásit se k odběru té či oné energie.

Profesor Přibáň z cardiffské university pravil á margo fotografií Davida Ratha z vazební věznice: "Takhle se přece chovala komunistická média. A to je fašismus, to není demokracie."
Zajímavé, co lze z následku jedné pětitisícovky pro jednoho blbce vykoumat! Vzhledem k agresivitě britského bulváru a Murdochovým praktikám už tam musí panovat fašismus pěkně dlouho!
Řečeno s Boëthiem: Si tacuisses, philosophus mansisses…

Čtenář glos S. K. mi napsal:
Tak jsem se pocoural po Rakousku (konkrétně Korutany), pobyl jsem ve vesničce Flattah, polezl jsem krapet po horách objel okolí do 100 km a ani se mně nechtělo domů do Čech. První, co mě zarazilo a hlava nepobrala, kam jsem vstoupi l, kde jsem prošel, mě pozdravili, ať restaurace nebo při procházce v horách, kde jsem obdivoval ty krásné domky.
Co mě však doslova dorazilo…oni nemají kolem domků ploty a na zahradě jsou opřená kola, otevřené garáže (procházel jsem v 22.30), všude mají kanálové poklopy a na barácích mají měděné okapy.
A když mě pozdravil na naše poměry mladý hejsek, který se vynořil ze tmy na kole slovy: Grüss Gott!, tak jsem se musel štípnout. Buď k nim nedorazila naše demokracie nebo je něco u nás špatně.
Domnívám se, že je to ve fungování státu vůči občanům a tím pádem ve zpětné vazbě občan - stát.
Moje p.s.:
Mám, samozřejmě, z Rakous stejné zkušenosti, ale domnívám se, že příčina je složitější, než je vazba občan - stát. Co si o tom myslíte Vy?

Za necelý týden, 19. června, je Mezinárodní den rovnosti mužů a žen, což je důvod k oslavě. Pozvěte tedy svoji ženu, družku, přítelkyni do luxusní restaurace…a pak ji nechte zaplatit účet.