ÚTERNÍ GLOSY 5.06.2012

Miroslava Macka
Na dnešním tragikomickém představení poslance Ratha ve sněmovně nebude nejzajímavější obsah a forma, ale to, kolik ovcí s volebním právem uvěří jeho bekotu o spiknutí.

Nová hejtmanka středočeského kraje Zuzana Moravčíková nám opět připomenula oblíbené politické heslo „Nejsme jako my!“

Konečně jsem objevil vhodného kandidáta na prezidenta republiky. Vlastně kandidátku: Ilonu Vysoudilovou.
Že jste o ní doposud nic neslyšili? No, to já také ne, ale musí to být zcela geniální mladá dívka s mimořádnými schopnostmi. Coby tisková mluvčí pražského dopravního podniku totiž v lednu tohoto roku dostala odměnu 416.000.-Kč a uznejte, že takové peníze k platu svědčí o mimořádném až geniálním výkonu, ač zatím nikdo ani netuší jakém.
Ale to není všechno: záhy nato dala výpověď a nastoupila k ministru životního prostředí Chalupovi coby ředitelka tiskového odboru a marketingu za plat, který ministerstvo úzkostlivě tají, ač jde, pochopitelně, o naše peníze a mohli bychom tedy snad vědět, jak se s nimi nakládá.
No, uznejte, to by byla prezidentka!

Závěr prohlášení ideové konference Suverenity, strany Jany Bobošíkové, zní:
Vraťme do škol náročnost a důslednost. Vraťme práci úctu. Usilujme o zdokonalení zastupitelské demokracie tak, aby volení zástupci museli naplňovat vůli většiny lidu a byli případně odvolatelní. Usilujme o skutečně právní a sociální stát, o zdokonalení a zjednodušení našeho právního řádu, hledejme ideje, které nás spojují a ne ty, které rozdělují.
Krásná slova, bohužel v celém textu není jedno jediné o tom, jak toho dosáhnout…

Opsáno z facebooku:
Pokud lze u ministra Kalouska hovořit o něčem jako o evidentním zločinu, tak je to rozhodně skutečnost, že zahrnul evropské dotace mezi příjmy státního rozpočtu.