ÚTERNÍ GLOSY 22.05.2012

Miroslava Macka
Argument Rathova advokáta, proč by měl být Rath převezen z vazby v Litoměřicích do Prahy, totiž že bachaři ve věznici mají plat 12 - 15 tisíc a Rathovy miliony v nich vzbuzují pozdvižení a nevraživost, mně hlava nebere. Vyplývá z něj totiž logicky jedno jediné: v Praze mají bachaři takové platy, že je nějaké miliony nechávají zcela chladnými…Nebo by se jim snad nějak dorovnaly?

Čtenář glos T. K. mi napsal:
Chtěl bych doplnit či rozšířit názor čtenáře T. C., který se pozastavil nad úrovní některých novinářů, konkrétně pak pana Honzejka.
Jsem člověk, který polovinu života pracoval v médiích, včetně celostátních deníků. Řadu novinářů znám osobně, u jiných pak velmi bedlivě sleduji jejich počínání.
Podle mého názoru v médiích existují pouze dva druhy politických žurnalistů. Klausobijci, a ti ostatní.
Zajímaví jsou samozřejmě ti prvně jmenovaní. Jde o lidi, které spojují dvě základní věci: patologická nenávist k Václavu Klausovi a patologická adorace všeho, co souvisí s Václavem Havlem. Mohu se vsadit o cokoli, že nikdo například z pánů Honzejka, Leschtiny, Šídla (HN), Němečka, Palaty (LN), Komárka (MF), Moravce (ČT) nebo Macháčka (Respekt, vlastně celá redakce) nikdy čtenářům či divákům nesdělí nic pozitivního, co s Klausem či jeho okolím souvisí. Kdyby současný prezident třeba lusknutím prstů ze dne na den odstranil v této zemi kriminalitu, nepochybně na tom najdou něco špatného. Třeba, že bezdomovci a cikáni si občas nemohou pomoci nějakým tím ukradeným železem či slepicí.
Jsou to fanatici, kteří nehodnotí ad rem, ale ad personam. Rozdělují na satany (Klaus a jeho okolí) a na bohy (Havel a spol.). Zcela záměrně vytrhávají věty z kontextu, překrucují významy výroků. Milují pojmy pravda a láska, které ale svým jednáním (nejen oni) již dávno naprosto zdiskreditovali. Kdyby byli alespoň trochu féroví, pod své komentáře by například psali: Honzejk, redaktor HN, klausobijec.

Čtenář glos Z. Š. mi napsal:
Pokud jde o pochybnou investici na bezdrátový internet v Praze, nezbývá než se podivit nad tím, jak údajně pravicové zastupitelstvo zvedlo ruku pro větší stát a více veřejných statků, v tomto případě pro bezdrátový internet.
Zřejmě se domnívají, že internet je začínající technologie, která potřebuje trochu povzbudit, aby se měli občané dobře.
Pokud mělo navíc jít o tzv. internet zdarma, jak vidíme u různých jiných radnic, pak je to o to horší. Ono to samozřejmě není zdarma a žádná radnice to nikdy neudělá levněji než ona neviditelná ruka trhu. Radnice v takovém svatém nadšení pouze diskriminuje ty občany, kteří o její internet zdarma nestojí, ať už pro to mají jakékoliv důvody.


Čtenářka glos J. S., s dodatkem „seniorka“, mi napsala:
Pane doktore, jsem jedna z mnoha, kdo má bezdrátový internet v pražském bytě (Bezdrátová Praha 4). Zadarmo, funguje, super. Nenavážela bych se tolik do té akce, jako Vy dnes. Doufám, že co funguje, se nebude rušit. Jsem konzervativec a to je přece náš slogan, ne ?
I odpověděl jsem jí:
Srdečně zdravím a děkuji za mail a vyjádřený názor. Coby konservativec mám však tři připomínky:

1.) Nic na světě není zadarmo - jen to prostě platí někdo jiný.
2.) Platí-li to někdo jiný, měl by to dělat dobrovolně a za cenu konkurenční, nikoliv rozkrádači nabubřelou.
3.) Konservativec touží po světě a usiluje o svět, v němž si každý platí to své rovnou, bez toho, že by mu z toho přerozdělovači drahný díl rozkradli pod sebeušlechtilejšími záminkami.


Opsáno z facebooku:
Jste-li levicový extrémista, terorizující skrze média vše svobodomyslné, máte-li odpor k češství, a zároveň se pravidelně trefujete do Václava Klause, potom máte velkou pravděpodobnost, že v budoucnu budete stejně jako Vladimíra Dvořáková odměněni cenou Charty 77 za příkladné občanské postoje a statečnost.