ÚTERNÍ GLOSY 13.03.2012

Miroslava Macka
Kromě Lucie Placzkové, 22leté přítelkyně reprezentačního hokejového trenéra Aloise Hadamczika, si Pozemkový fond najímal i její matku Stanislavu. Podle interních dokumentů Stanislava Placzková z Hlučína loni fondu naúčtovala 84 500 korun za ekonomické poradenství.
Tolik suchá zpráva Hospodářských novin. Pokud vládním činitelům nedojde, že jedinou reakcí na takové zprávy je okamžité ověření jejich pravosti (a nepochybuji, že pravdivé jsou) a následné okamžité vyhození šéfa Pozemkového fondu, všechny jejich ušlechtilé řeči o nezbytnosti úspor budou zbytečné.

Na druhé straně odměny, které dává svým úředníkům ministr práce a sociálních věcí Drábek - jednomu náměstkovi vloni přes milion korun, druhému 790. 000.-, třetímu 590.000.- a čtvrtému 490.000.-, jsou určitě na místě. Vždyť změna vyplácení sociálních dávek byla pracná a hlavně skvěle zvládnutá, tak proč bychom těm hochům z našich kapes nepřispěli!
Ovšem, kontrolní otázka na závěr: myslíte, že kdyby v rámci úspor nedostali ani korunu odměn, okamžitě by odešli dělat k nějaké soukromé firmě, neboť ty po nich natahují ruce? A strašlivě by na ministrestvu chyběli?

Ze soudu s předsedou poslanců Věcí veřejných Vítem Bártou a poslancem Jaroslavem Škárkou (dříve VV) se nesmí stát politický proces, který by ovlivňovalo veřejné mínění, uvedl premiér Petr Nečas. Podle něj musí soudce rozhodnout objektivně.
Zajímavé: ministerský předseda má pochybnosti o justici ve státě, který řídí...co s tím míní udělat?


Čtenář glos P. B. mi napsal:
Minulý týden jsem se zájmem sledoval HydePark s hentakým kanadským novinárom žijícím na Slovensku který se stal slavným s kauzou Gorila. Pán Fico se vraj v onom konspiračním bytě podle odposlechů vyskytoval celkom cca 140 X !!!!, mnohem viacej kem pravicový politici.....
No a vidíte výsledek volieb.
Co si z toho na rozdíl od pana knížete vzít za ponaučení? Že přece většině voličů je ve vztahu k volbám úplně ale úplně jedno kdo že a jak krade, asi proto, že všichni a oni tedy kradou také, ale že volí zásadně toho, kdo jim to dovolí i do budoucna, ať již formou přerozdělování peněz od těch pár romantiků kteří ještě platí daně, nebo utrácením čerstvě vytištěných peněz, které v nejrůznějších dávkách pravidelně dostanou, či postupným rozprodejem a zadlužováním.. Hlavně nemuset moc pracovat a mít se dobře pokud možno co nejdéle. (To varovné "Po nás potopa" je vůbec netrápí neboť historii dávno zapoměli a platí, že "ještě jaksi nebylo aby nějak nebylo..."

Čtenář glos V. J. mi napsal k soudu s Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou:
Nemrzí Vás, že nežijeme v dobách bájných soudců typu Šalamouna, kdy tento soudce mohl znesvářeným stranám přidělovat tresty dle svého uvážení? Jistě by to v takovém případě dopadlo tak, že tento soudce by ani nečekal na závěr líčení a po chvíli pozorování té estrády by povstal a pravil: Jste všichni vinni tím, co jste to všechno vzájemně rozehráli, jak jste se k sobě chovali, o co jste více méně všichni usilovali. Velmi poškozujete naši společnost a naši zemi. Stydím se za vás a je mi z vás všech na nic. Odsuzuji vás všechny, tak jak jste tu před soudem defilovali, paušálně jednoho každého k půl roku veřejně prospěšných prací, na jejichž vykonávání budu osobně dohlížet a při sebemenší výhradě ke kvalitě této vaší práce vás zavřu. Zároveň vám zakazuji po dobu 10 let vykonávat jakékoliv veřejné funkce. A bylo by to vyřešeno.

Čtenář glos J. M. mi napsal:
Výměnou za podporu bruselské pomoci Řecku nechala premiérka Radičová padnout svoji vládu a pustila k moci opozici. Myslím, že jen politickým diletantismem se to vysvětlit nedá.

Opsáno z facebooku: Říci "ano" vystoupení z EU může jen šílenec, anebo Schwarzenberg, který se právě probudil a myslel si, že se hlasuje o popravě Václava Klause.