ČTVRTEČNÍ GLOSY 23.02.2012

Miroslava Macka
Jednomu nerozumím: pokud byl státní zástupce Rampula odvolán bez prokázání "závažných pochybení", jak konstatoval soud a jeho odvolání proto zrušil, proč jej nadřízený státní zástupce Zeman, přesvědčený o opaku, ihned po jeho nástupu do funkce opět nenavrhl ministrovi Pospíšilovi k odvolání ? Přece při zkušenostech s českými soudy musí vědět, že případný další soudní verdikt může být zcela opačný!

Vesměs s názory Winstona Churchilla souhlasím, ale po tom, co mne života mého družka přesvědčila, abych si po měsících až létech zapnul televizor a podíval se na pořad stanice Prima s názvem "Prostřeno!", hrubě nesouhlasím s jeho větou "Hlavním argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s voličem!". Platí totiž beze zbytku můj čerstvý postřeh: "Hlavním argumentem proti demokracii je shlédnutí deseti vteřin pořadu "Prostřeno!"

Osobně pokládám státní či evropské dotace za hrdelní zločin, ale některé spíše za ještě něco horšího...
Komplexní inovace vzdělávací koncepce Coca-Cola HBC Česká republika, s.r.o.
Registrační číslo: CZ.1.04/1.1.02/35.01266
Částka: 10 023 746,40 Kč
Doba realizace projektu: 1. listopad 2010 až 31. říjen 2012

Jen političtí naivkové si mohou myslet, že bruselští úředníci chtějí potrestat Maďarsko odnětím dotací kvůli nedostatečné snaze snížit schodek státního rozpočtu: prostě se unijním socialistům nelíbí Orbánova vláda a tímto způsobem se snaží přispět k jejímu pádu...