ÚTERNÍ GLOSY 31.01.2012

Miroslava Macka
Nemohu se zbavit silného dojmu, ba jsem přímo přesvědčen, že nové zákony, které mají zamezit pirátskému konání na internetu nebyly prvotně vytvořeny za účelem ochrany duševního vlastnictví (mnohdy velmi pochybného, neboť sebevětší velikán vždy stojí na ramenou svých předchůdců), neboť k tomu nových zákonů netřeba, ale za účelem jiným: dát politikům do rukou ideální možnost pod touto záminkou cenzurovat internet, neboť jim konečně došlo, jak silným nástrojem proti jejich politice mohou sociální sítě být.
Z toho též usuzuji, že půjde o nelítostný boj kdo z koho, v němž se nebudou brát žádné ohledy na nic a na nikoho. Takže, internetoví občané, do boje!

To je dobré: v autě ministra dopravy objeví autoservis odposlouchávací zařízení...a nic se neděje! Nikdo nezavolá okamžitě policii a specialisty, nikdo nevyslechne ani řidiče (bývalého pracovníka Bártovy ABL) ani kohokoliv jiného a ministr se též tváří jako by se nic nestalo a jen blekotá. Z toho mně ovšem vyplývá jedno jediné: všichni velmi dobře od počátku vědí, kdo tam to zařízení nainstaloval a mají tedy strach cokoliv říci nebo učinit, neboť též dobře vědí, co vše může mít dotyčný adresát odposlechů v rukou....Je to nA BLití...

Policie odebírá vzorky DNA dokonce i neplatičům výživného a tak nastává boj o rozsah této činnosti. Jak bývá v Česku zvykem, vyleje se s vaničkou i dítě. Naznačuje to již titulek včerejších Lidovek "Berte DNA vrahům, ne neplatičům". Většina vražd jde totiž "domácích", jakákoliv recidiva u nich nehrozí a vzorek DNA je tedy kriminalisticky bezcenný, pokud někdo nechce zkoumat případné dědičné dispozice k vraždě, což je ovšem kriminalisticky také na nic.
Z logiky věci by se tedy vzorky DNA měly odebírat u těch pachatelů trestných činů, u kterých jde o recidivu nebo u trestných činů, u nichž je recidiva velmi častá. Pak by to byl skvělý pomocník boje proti lumpům.

Španělská vláda rozhodla, že již nebude dotovat žádné elektrárny z obnovitelných zdrojů. Odůvodnila to logicky tím, že je to příliš nákladné a prohlubuje to schodek státního rozpočtu a dále, že to zvyšuje ceny elektřiny, což je v současné ekonomické situaci Evropy holé šílenství. Příklad hodný okamžitého následování!

Prezident Václav Klaus o akademické obci:
Nemohou bojovat proti školnému a současně chtít maximální akademickou svobodu a plné rozhodování o vysokých školách. Pokud vysoké školy touží po naprosté nezávislosti na státu, pak by samozřejmě musely chtít i nezávislost na penězích daňových poplatníků, to je elementární aritmetika.
Obávám se ovšem, že se zcela logickým a správným heslem "Kdo platí, rozhoduje", narazí u každého bolševika mysli, byť sebevíce ověnčeného akademickými tituly.

Několik čtenářů glos mi napsalo, že výše naší půčky Mezinárodnímu měnovému fondu byla zřejmě odvozena z výše polského příspěvku, přepočítaného na náš počet obyvatel. Škoda, že jsme si nevzali příklad odjinud, třeba z Estonska...

Opsáno z facebooku:
Kajínek dostane nového spoluvězně a ptá se ho: "Za co jsi tady?"
"Ále, stáhnul jsem si o vás film."