ÚTERNÍ GLOSY 1.11.2011

Miroslava Macka
To je tedy překvapení! Podle údajů Asociace krajů, zvýšil během svého dosavadního působení středočeský hejtman David Rath krajský dluh z necelých devíti set milionů korun na 3,2 miliardy. K těm je ovšem ještě zapotřebí připočíst nezaplacené faktury za půl miliardy a další půlmiliardu dluhů, které naseká během jara.

Už to začíná: USA zavádějí clo na vybrané výrobky z Číny, Tchaj - wanu, Mexika a Spojených arabských emirátů s odůvodněním, že jejich uměle nízké ceny poškozují americké výrobce. Na vybrané čínské chemické výrobky proto nasadily clo ve výši 106 a 141 procent.

České nemocnice musí zrušit 10.000 lůžek.Obávám se ovšem, že na těch zbývajících se stejně "proléčí" ještě více peněz. Fungují totiž jen tržní mechanismy, nikoliv úřednická rozhodnutí.

K řeckému referendu o půjčce od EU jsem našel na FB "přenos do českých poměrů":
"Eržika, na socialce mi pani dnes řekla, ze si muzeme ist kupit noveho Mercedesa na uver. Hned jak odjedeme z autosalonu nam pry pulku dluhu odmažou a tu zbyvajici mužou splacet až naše pravnučata. Ale pry když se na to vyseru, tak se zase tak moc nestane, on to nejakej gadžo za nas pry určite cvakne. Tak co, ideme?":)
p.s. Podle posledního průzkumu veřejného mínění ovšem 60 % Řeků scénář EU odmítá, neboť se bojí vynucených drastických škrtů...