STŘEDEČNÍ GLOSY 28.09.2011

Miroslava Macka
Pokud už z přebyrokratizovaného okolního světa začínáte v lepším případě upadat do trudnomyslnosti či v horším případě do agresivní nálady, těšte se! Evropský parlament totiž v srpnu tohoto roku přijal usnesení týkající se přístupu k telekomunikacím a zvláště tísňové lince 112, přičemž v bodu 38 se navrhuje zřízení nové celoevropské linky 116, která by "sloužila občanům ve stavu emocionální tísně, trpícím depresí či jinými poruchami duševního zdraví."
Velmi mi to připomnělo slova slavného švédského lékaře Axela Muntheho, který o svém učiteli, slavném pařížském lékaři Charcotovi, napsal zhruba toto: Trávil celé týdny na zámcích manželů svých pacientek, které léčil z hysterie, kterou by ovšem nikdy netrpěly, kdyby nepoznali Charcota.

Až budete zadluženi až po uši a přitom budete na svůj rozmařilý život potřebovat další a další peníze, mám pro vás řešení: běžte za sousedem a řekněte mu, že si od něj půjčíte na pár let milion korun, a to na něco vyšščí úrok, než by dostal v bance. Předpokládám, že bude souhlasit. Pak mu řekněte, že ty úroky mu ovšem budete dávat z jeho peněz, které vám musí dát navíc a samozřejmě, že to musí být o něco víc než dostane, neboť posílání těch úroků také něco stojí.
Soused si v lepším případě poklepe na hlavu, v horším vás rovnou praští se zamručením, cože je to za blbost.
Ovšem přesně tak přece budou fungovat státní dluhopisy, které nám budou laskavě nabídnuty...

Mohl by mi někdo vzdělaný vysvětlit, proč je zapotřebí zavést trestní odpovědnost právnických osob?
Jestli někdo poruší jakýkoliv trestní zákon, vždy to přece musí být živá bytost (podnikatel, prokurista, ředitel, náměstek, skladník, uklízečka) či komplot živých bytostí, neboť právnická osoba sama o sobě těžko cokoliv spáchá. Zdá se mi tedy, že než aby se zjednodušily, zpřehlednily a zjednoznačnily stávající zákony a stejně tak práce policie, usnadňuje si stát práci, za kterou jej platíme, novými "vylepšeními".
P. S. Argument, že tento právní nástroj existuje i v mnoha dalších zemích světa neberu! Neschopných a zároveň hrabivých vlád je ve světě dvanáct do tuctu!

Z blogu Karoliny Stonjekové na idnes:
Dnes už se na to totiž hodně zapomíná, ale byl to právě Topolánek, kdo se v rámci vypořádání s vnitrostranickou opozicí rozhodl Kalouska politicky reinkarnovat po jeho smrtící povolební eskapádě Národní fronta II., a instaloval ho na Ministerstvo financí. Nebýt tohoto Topolánkova kroku, znal by dnes jméno "Miroslav Kalousek" už jen pracovník armádního skladu padáků anebo skutečný politický fajnšmekr.

Z blogu Jiřího Očenáška na idnes:
Kdosi to prásknul a o případ nepřístojného chování majority na severu Čech se začala zajímat Evropská unie a evropské instituce. Protože v západní Evropě díky multikulturalismu a toleranci byly podobné problémy vyřešeny už před časem/ prý to bylo kdysi ve čtvrtek/, přicestovala do Prahy na pětidenní pobyt 55 členná evropská delegace ve složení
- 5 Evropanů a 2 Evropanky
- 48 příslušníků a příslušnic integrovaných menšin z Blízkého , Středního a Dálného východu, Afriky, Moluk a Karibiku, včetně sexuálně dezorientovaných menšin.
- Program tzv. řešícího pobytu byl následující: čtyři dny pobyt v Praze/ návštěva ministerstev,hospoda u Fleků, Karlštejn, Lány , ve čtrtek večer Prodaná nevěsta/. Pátek 10.00 přesun vrtulníky na Šluknovsko,beseda se starosty.11.00 odlet do Prahy, slavnostní oběd ,převzetí pamětních dárků. 15.00 odlet v business class zpět do Bruselu.