PÁTEČNÍ GLOSY 16.09.2011

Miroslava Macka
Promluvil muž praxe a nikoliv politik: Mario Blejer, který byl ředitelem argentinské centrální banky po ekonomické krizi v roce 2002 je přesvědčen, že Řecko své dluhy nikdy nemůže splatit a pokud přistoupí na úsporná opatření vnucovaná mu Německem a Francií, pak se koncem roku poměr mezi dluhem a HDP ještě zhorší. A navrhuje, ať Řecko prostě přestane dluhy splácet, tedy bankrot.

Čtenář glos P. R. mne upozornil na titulek článku na aktualne.cz, velmi výstižně dokládající jak to demokraticky chodí v EU: Řecko si ponechá euro, shodli se Merkelová a Sarkozy.

Ceny v USA rychle rostou...kupodivu se najdou i tací, které to po natisknutí těch stamiliard dolarů udivuje! Zrovna tak jako některé "odborníky" udivuje, že v Libyi sílí vliv islamistů.

Čtenář glos M. S. mi napsal:
Zaujala mne informace o růstu počtu nehod. Myslím si že to bude čím dál tím horší, díky zdánlivě bohulibé činosti městské policie, která v ranních hodinách "zajišťuje bezpečnost na přechodech". Stejně jako nesprávný dojem "na přechodu mám přednost", tak i pocit "strážník auta zastaví" způsobí, že chodci budou více ohroženi. Rozhlédnutí se před vstupem do vozovky totiž přestává být podvědomou činností, kterou má mít každý pevně zafixovánu v dětství (takoví lidé se rozhlížejí, i když přecházejí lesní cestu)... Levicová povýšenost plánovačů a opatrovačů pokřivuje nejen trhy, ale i lidské reakce a v obou případech obvykle vypadá bohulibě a v důsledku je vždy škodlivá.