STŘEDEČNÍ GLOSY 14.09.2011

Miroslava Macka
Konečně jsem přišel na to, jak je to s tou radou ekonomů na rozpočtovou krizi "šetřit a utrácet". Občané musejí šetřit a politikové zase utrácet: mimořádné letní odměny na ministerstvech dosáhly výše přes sto milionů korun.

Šéf městské policie v Mostě B. Schwarz: "Je to bohužel tak, že ze sta Cikánů je deset pracovitých a slušných, které bychom neměli házet do pytle s těmi zmetky. U bílých je poměr ale obrácený. Ze sta jich je šmejdů jenom deset."
Co myslíte, spustí se řev, že policista je rasista nebo jde o profesionální postřeh?

Prezident Václav Klaus nabádá k tvrdému zásahu státu proti násilnostem ve Šluknovském výběžku. Jako by nevěděl, že je přírodním zákonem, že lidé berou spravedlnost do svých rukou tam, kde tak nečiní stát, ač by činit měl. Takže stát by měl v prvé řadě tvrdě zasáhnout proti příčině dnešního stavu a nikoliv proti jeho následkům.

"Špatná práce zaměstnanců Památkového úřadu", hlásá podtitulek dnešních Lidovek o problému s historickými studnami hradu Perštejn. Vsaďte se ovšem, že už se nikdy nedozvíme, kterých konkrétně a kolik za mizernou práci museli vrátit ze svých platů či zda byli propuštěni. Nic takového se totiž nestane.

Podivuhodný způsob splácení půjček vymyslel maďarský premiér Viktor Orbán: vzhledem k tomu, že spousta Maďarů má půjčky ve švýcarských francích a frank v posledních týdnech posiloval, jeho vláda si stanovila vlastní (pochopitelně pro forint výhodnější) kurs forintu k franku s tím, že zbytek půjde na vrub věřitelských bank! Elegantní návod pro Řecko: stanovit kurs dlužného eura na 200% eura vypůjčeného a je to!