ČTVRTEČNÍ GLOSY 2.06.2011

Miroslava Macka
Argumentem ministra zdravotnictví Hegera při sněmovní obhajobě jeho návrhu zpoplatnit amalgamové plomby, bude úspora dvou miliard korun ze zdravotního pojištění. Kupodivu nikde jsem neviděl a nečetl kdo a jakou metodou tuto úsporu vypočítal a kdo tento výpočet odborně oponoval. Podivné! Doporučuji ministru Hegerovi podívat se na historii švýcarské cesty k zubní péči vesměs hrazené v hotovosti, aby pochopil, kterak se chovají solidní politikové ke svým občanům.

Čtenář glos J. J. mi napsal:
Ke komentáři čtenáře P. S. mám jednu poznámku: Cermat vůbec není naivní, ale velice prozíravý. Tahle šaškárna s trestním oznámením je jen kvůli tomu, aby mohl přístí rok požadovat další a další peníze za vypracování nových otázek, které letos unikly. Zástěrka porušení autorských práv a další podobné důvody jsou dnes v kurzu a výborně se dají použít. A my budeme zase platit z daní nové nesmysly. Syn mi letos maturuje, takže vím, o čem mluvím.

Zajímavou charakteristiku exministryně obrany a současné poslankyně TOP 09 Vlasty Parkanové mi poslal čtenář glos P. B.:
Její schopnosti jsou jen dvě: být vždy tam, kde je tlustě namazaný krajíc a pak veřejně netušit, kdo ho namazal.