PONDĚLNÍ GLOSY 4.04.2011

Miroslava Macka
Problém kolem podivných studíí brněnských městských politiků na soukromých vysokých školách odhalil dva děsivé fenomény: neskutečný bordel v českém vysokém školství a neskutečnou netečnost občanů k těmto příšernostem. A to včetně ministra školství: ale možná zase píše nějaké kočce na ministerstvu diplomku nebo propočítává mimořádné odměny...

A tak by pan premiér rád viděl zase ve vládě exministra Drobila, když se prokáže, že nic trestného neprovedl. Jako by to stačilo: prokázal přece dostatečně, že se obklopil velmi podivnými kamarády s velmi podivnými názory na správu státu, a to ho ze státních služeb dostatečně diskvalifikuje!

Poslanec Věcí veřejných Jaroslav Škárka je dalším vtipálkem mezi politiky: v rozhovoru pro časopis Respekt se "mimo záznam" zmínil o tom, že dostával od Bárty peníze za mlčení o financování strany. Respekt slib "mimo záznam" nerespektoval a jeho odpověď zveřejnil. Poslanec okamžitě zareagoval: Všiml jsem si diktafonu a tak jsem si vymyslel pár nepravdivých historek. Redaktorka ovšem tvrdí, že se s poslancem sešla opakovaně, že jí poskytl rozhovor až poté, co musela dát diktafon na stůl a vyndat z něho baterie a že si rozhovor nahrála jinak. Kateřině Klasnové pak Škárka na dotaz sdělil, že nikdy nic takového neříkal.
Ach jo! Kdy už konečně lidem dojde, co je ten Bárta zač! Jako by to na něm nebylo na první pohled vidět!

Rotvajler pokousal holčičku a tak je opět na stole socialistické řešení: na bojové psy bude muset být průkaz a dostane ho jen ten, kdo má čistý trestní rejstřík. Jaká je souvislost mezi čistým trestním rejstříkem a schopností vychovat a ovládat psa, nevím, ale třeba nám to někdo vysvětlí.