STŘEDEČNÍ GLOSY 30.03.2011

Miroslava Macka
Už dlouho jsem se tak nezasmál jako při slovech soudce - zpravodaje Ústavního soudu Jiřího Nykodýma, že se nepodařilo prokázat, že by zástupci ODS chtěli rozdělením Prahy na sedm volebních obvodů poškodit menší strany.
Samozřejmě, že chtěli a byl to jeden jediný důvod jejich rozhodnutí. Učinili tak ovšem podle platného zákona a Ústavní soud tam měl maximálně rozhodovat o tom, zda je ten zákon v souladu s ústavou či není a ne o konkrétních volbách v Praze.

Stále více a více ve mně sílí názor, že je nejvyšší čas zrušit českou armádu a ponechat z ní jen jednotlivé útvary, které by byly začleněny do integrovaného záchranného systému státu (protichemické jednotky, ženisté, vrtulníky apod.). Tanků, letadel a různých raket nám historicky netřeba. Posledním polínkem do tohoto ohně je zpráva, že sice máme gripeny za desítky miliard, ale nemohou se zúčastnit pořádné akce, neb nemohou tankovat za letu.

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s včera opět snížila hlavní rating Řecka. Jsem velmi zvědavý, kdy konečně dojde i europolitikům, že strkáním hlav do písku a přisypáváním dalších eur do černé díry Řecko od bankrotu nezachrání. Ostatně pohled na hospodaření většiny států EU včetně Česka svědčí o nepředstavitelném budoucím průšvihu. Rychlost jeho přichodu pak závisí hlavně na tom , kdy německou střední třídu přejde trpělivost a europštrosy vymete.