PONDĚLNÍ GLOSY 28.02.2011

Miroslava Macka
Sdružení obcí Jesenicka nechalo vyrobit celkem za sedm milionů korum serii večerníčků o kraji děda Praděda, od nichž si slibují zvýšení turistického ruchu. Domnívám se, že jsou to velmi neefektivně vynaložené peníze a že by bylo mnohem lepší utratit je za poznávací zájezdy do Rakouska či Bavorska, kde by se mohli lidé z jesenických hotelů, restaurací, obchodů a dalších služeb na místě přesvědčit, v čem spočívá hlavní atraktivita pro turisty a co se tedy budou muset všechno naučit, neboť večerníčky pochopitelně nepomohou.

Novináři by se měli chytit za nos: stále nás přesvědčovali, že jsme ČEZká republika, a přitom si šéf této firmy ani nedokáže zajistit letenky první třídy do Dubaje a musí to za něj udělat asistent jakéhosi poslaneckého čičmundy Suchánka z ODS.

V mediích se objevila zpráva, že na poslaneckém klubu Věcí veřejných Radek John křičel na Josefa Dobeše, že je debil, ale také zpráva, že na něho nekřičel. Spor o to zda debil je či není, media nezaznamenala, v tom je zřejmě jasno.

Také propírané vysoké odměny tajemnice ministra školství Dobeše Jany Machálkové se na pozadí drboinformací, že záhy odejde na mateřskou, zdají být mnohem logičtější. Šlo by o klasické podržné, odstupné a držhubné...

Doufám, že se svět nediví tomu, co se děje v Libyi: když se vypěstuje malý Hitler, jiný konec nelze předpokládat. A tedy jen jednu politicky nekorektní, ale pravdivou poznámku: čím více toho Kadáfí v Libyi roztříská, tím větší kšefty z toho nakonec pro zbytek světa vzejdou, jen holt nyní více pro jiné firmy, než zbrojovky - Libye má totiž stále čím platit, takže proč bychom si tam pro změnu nevypěstovali nějaké ty demokraticky zvolené militantní mohamedány...