ÚTERNÍ GLOSY 1.02.2011

Miroslava Macka
Ve včerejším Respektu napsal Erik Tabery: Kde je aféra Barták? Případ Kopřiva? Liberecké lyžařské závody? Předražený nákup letadel CASA? Tunelování státního fondu životního prostředí? Klientelistické vazby ve společnosti Ředitelství silnic a dálnic ČR, A spirála nekončí: Teď je tu ABL, kterou zase překrývá případ Alexandra Vondry...Je namístě řešit nepříjemnou otázku, jaký bude život po životě, respektive až zdejší politika zažije nějaký zcela nečekaný, ale přitom zásadní otřes. Jsme mu možná blíž, než jsme nyní ochotni si připustit.
Dodávám: nastane v okamžiku, kdy nějaký bankéř práskne, čí manželky a rodinní příslušníci si vzali půjčky na zbudování solárních elektráren. To by nezůstal na české politické scéně kámen na kameni...


Kdybych byl premiérem, po včerejším vystoupení Alexandra Vondry v Radiožurnálu bych jej okamžitě odvolal z vlády - takové bláboly a vytáčky si nesmí dovolit žádný ministr...


Kristýna Kočí, předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných je nejen mladá, ale i velice převelice dětinská, abych byl politicky korektní. Ve včerejším rozhovoru v Týdnu pravila, že Vít Bárta přesvědčil celý jejich poslanecký klub, že jeho firma ABL žádné politiky na Praze 11 nesledovala, neboť jim řekl: "Že opravdu nešlo o sledování. Že šlo o prověřování."
Sancta simplicissima!


Čtenářka glos V. M. Mi napsala: Kdyby přestala média strašit občany s tím, jak je nebude mít kdo léčit, a pár dnů o lékařích nenapsala nic, to by tito ale fofrem stahovali výpovědi. A když už chtějí média psát, pak o tom, z čeho LOK financuje marketingovou agenturu. Z čeho - to přece každý ví, z odborářských příspěvků. Ty vybírají pro odborářské bossy zaměstnavatelé zdarma a na vlastní náklady (místo odborářského pokladníka musí zaměstnavatel zajistit srážku ze mzdy a poté zaslat odborářům do pokladny) a odborářské příspěvky (na rozdíl např. od příspěvků svazu včelařů či rybářů a obdobných spolků) si odborář odečítá z daní. Tzn. že je hradíme my všichni,tedy akci Děkujeme, odcházíme, financuji i já, i když nejsem odborář ani lékař (pozn.: jsem pro větší platy lékařů, ale ne formou Peníze nebo život).
A jen tak na okraj - proč jsou všichni ti odborářští bossové tak nehezcí? Lékař by přece měl být pacientovi vzorem v dodržování životosprávy - předseda LOK nezdravé zuby a věčně mastné vlasy, místopředseda je obézní, funí do mikrofónu a nezdravě se potí.

Z facebooku:
V bance: Dobrý den, pane. Jak Vám můžeme pomoci? Klient: Dobrý den, chtěl bych si vybrat peníze z dědictví, co mi přišly na účet. Bankovní úředník: Jistě, samozřejmě...ale to je pěkná sumička, nechcete vstoupit do našich podílových fondů nebo do nějakého jiného našeho výhodného produktu? Klient: Vy jste mi asi špatně rozuměl, já jsem říkal, že jsem dědil, ne že jsem debil!