PONDĚLNÍ GLOSY 31.01.2011

Miroslava Macka
Ke smlouvě Vondrova úřadu pro předsednictví EU s firmou ProMoPro za stovky milionů korun mám čtyři poznámky. Takovou smlouvu může podepsat jen úplný idiot nebo státní úředník. Nechápu, k čemu si draze platíme ministry, když o ničem nerozhodují, nic nevědí a vše dělají jejich podřízení, ze jejichž práci nenesou odpovědnost. Vondra o své tehdejší roli lže jako když tiskne. Ve funkci nicméně zůstane, neboť vláda musí mít klid na práci.


Poslanecká sněmovna má popatnácté hlasovat o snížení imunity poslanců. No comment.


Čtenář glos M. Č. mi napsal mail, se kterým beze zbytku souhlasím:

Panu ministrovi Hegerovi jsem fandil po celou dobu, co se nenechal vydíráním donutit k lití dalších peněz do beznadějně hluboké černé díry, do zdravotnictví. Měl šanci upevnit si pozici poté, co by lékaři dokázali svými činy, zda jsou opravdu rozhodnuti odejít, a hlavně zda jsou vůbec schopni se uživit jinde a jinak. S očištěným týmem lékařů mohl následně provádět reformu podle svých představ, a nikoliv podle představ těch, které reformuje. Zda by z toho byl průšvih, nebo pochvala, se už bohužel nedozvíme.
Zrušení lůžek a Úhradové vyhlášky, pokud je to opravdu správný postup, prý povede k získání dvou miliard! Pokud by se podobně "zmáčkli" i ostatní ministři, mohla vláda získat pěkný balíček peněz, o jehož použití mám úplně jinou představu: umořit část státního dluhu, který každou vteřinou neustále narůstá.
Chování pana ministra mi tak připadá jako chování manžela, který rozpáře peřinu s posledními úsporami, a namísto umoření části dluhu, který samovolně narůstá kvůli úrokům a úrokům z úroků, je dá své hysterické manželce na nové šaty...