ČTVRTEČNÍ GLOSY 4.11.2010

Miroslava Macka
Když si představím, že lidé, kteří si "půjčí 40.000.- Kč za cenu 799 Kč měsíčně", jak hlásá velkými písmeny leták Home Credit, který mi dnes ráno přistál ve schránce (aby těmi nejmenšími, na které je třeba vzít si lupu, dodal za RPSN 17.4 %), mají též volební právo, je mi hned po ránu trochu mdlo...

Chcete - li si učinit skutečný obrázek o tom, jakou práci odvedla za nekřesťanské peníze společnost CERMAT na přípravě státních maturit, přečtěte si v dnešních Lidovkách pohled z praxe, pohled středoškolského učitele Petra Střešňáka.

Pumpování peněz do americké ekonomiky se prý míjí účinkem. Ale to mnozí z nás přece věděli a říkali už předem! A teď chystají američtí socialisté další šílenost: odkup státních dluhopisů za stamiliardy FEDem! A ve finále to odskáčeme všichni!

Čtenář glos J. M. mi napsal:
MFDnes: Komunista Alexandr Černý si v červenci koupil za 11 tisíc z poslaneckých náhrad odbornou literaturu a "už si ani nepamatuje jakou"...

Čtenář glos J. K. mi napsal:
"Populistické hnutí Tea Party," charakterizoval redaktor České teklevize v ranním zpravodajství konzervativní protiobamovské hnutí. Ve zpravodajství snad chyběl ještě přídomek "takzvaná Tea Party". Aby bylo úplně jasno.
Připomeňme si tedy, co příznivci tohoto uskupení, jež vzniklo před rokem jako reakce na socialistický způsob řešení krize (a reformy zdravotnictví), jaký naordinoval Američanům Obamův tým, zhruba hlásají. Mimo jiné:
- Malý a efektivní stát, který se lidem neplete do života více, než je nutné.
- Stát, který nezakládá bizarní federální programy a nepřerozděluje jejich prostřednictvím peníze, které vytahá předtím lidem z kapes. (Případně je natiskne.)
- Stát, který má jednoduchou daňovou soustavu a daně nezvyšuje.mac
- Stát, který hospodaří vyrovnaně a nezatěžuje svými dluhy budoucí generace.
- Stát, který vymáhá dodržování práva a ústavy po všech svých občanech bez výjimky.
A teď si srovnejte tento populismus s tím naším velkolepým českým...