PONDĚLNÍ GLOSY 30.08.2010

Miroslava Macka
Jestli ministru zemědělství Fuksovi beztrestně u premiéra Nečase projde, že promptně zaměstnal úředníky z ministerstva dopravy, páchající smluvní a nákupní zločiny a nebude odvolán, je vskutku nejvyšší čas na defenestraci.

Ministr dopravy Bárta prý našel bič na agresivní mladé řidiče: čím dražší auto, tím vyšší pokuta. Odborníci prý s tím souhlasí, ačkoliv je to pitomost: jen přibude papírování a ouředníků, neboť nastane dokazování a kontrolování ceny auta. Ojetý bavorák je totiž mnohdy levnější, než nová Škoda Roomster...a z okolí vím, že mladí autonadšenci v nových drahých autech vesměs nejezdí.

Dle Petra Nečase jedná Francie arogantně, když na jednání o Romech v Evropě zve pouze velmoci. Domnívám se spíše, že tak nejedná Francie, ale prezident Sarkosy. Do normálního jednání mu holt chybí deset centimetrů...

Z oboustranně podivuhodného a podivného rozhovoru LN (Daniel Kaiser) s místopředsedou Dětí Země Miroslavem Patrikem:
LN: Už někdy někdo viděl, že by třeba pod D 47 prošla vysoká?
MP: Na D 47 se to stavělo kvůli velkým zvířatům jako los, rys, medvěd. A i kdyby tam ten los prošel jednou za deset let, je tam lepší ten ekodukt postavit. Dálnice je na sto let.
LN: Už tím losím koridorem pod D 47 nějaký los prošel?
MP: Tak teď to tam je dva roky. Ale nejde o to, jestli tam teď neprocházejí, jde o to, aby ta zvířata měla pocit, že tu můžou žít.

Moc se mi líbí citát Dragana Velikiče: Co je střední Evropa jiného, než společný hřbitov, architektonický park, bleší trh, telefonní seznam s promíchanými jmény a jídelní lístek?