ÚTERNÍ GLOSY 17.08.2010

Miroslava Macka
Osmnáct hodinek Prim v ceně od sedmi do třiceti tisíc zakoupila ministryně spravedlnosti Kovářová před odchodem z funkce za naše peníze k reprezentačním účelům. Ministr Pospíšil prý neví co s nimi, neboť je na nich vyryté logo ministerstva spravedlnosti a jsou tedy prý prakticky neprodejné.
Navrhuji mu dvě řešení, jedno spravedlivé a jedno tržní. To spravedlivé: hodinky odkoupí za své exministryně Kovářová a rozdá je dle svého uvážení. Jinak jí pohrozit žalobou, neb nespravovala svůj rezort s péčí řádného hospodáře. To tržní: nabídnout hodinky v aukci zájemcům, neboť logo ministerstva spravedlnosti z nich dělá zajímavé sběratelské kusy.

Několik čtenářů glos mne upozornilo na pozoruhodný literárně kritický talent Václava Moravce. Ptal se totiž ve svých nedělních Otázkách Jiřího Paroubka, který se vrhl na internetovou publikační činnost, jak reaguje na onanová media...

Pražští radní urychleně schvalují nové projekty, naposledy za 700 milionů, což je docela velký "dáreček" pro příští vedení radnice. Velmi nepěkny zlozvyk, tahleta rozhodnutí před volbami.Ta by snad měla být trestná... Samozřejmě však budou opentlena kecy o nezbytnosti pokračování schvalovacích procesů, ztrát z prodlení, atd., atd.

Ministr práce a sociálních věcí Drábek chce současných asi dvacet sociálních dávek zredukovat na dávky tři. Třeba se časem dopracujeme k jediné negativní dani...ale i tato snaha stojí za potlesk.