PONDĚLNÍ GLOSY 28.06.2010

Miroslava Macka
Petra Paroubková napíše paměti, prý z materiálních důvodů, neb na tom dle vlastních slov velmi vydělá. Proč ne, vždycky se najdou drbůlační blbci, kteří si takovou knihu koupí. Varuji je ovšem předem: určitě nepůjde o paměti, ale o sci-fi. Kniha se má totiž jmenovat "Tři roky po boku špičkového politika"...

Armáda objednala bezpilotní špionážní vrtulník pro misi v Afghánistánu za 46 miliónů. Posléze ale zjistila, že je pro tamní podmínky nevyhovující a koupila jiný za 111,5 miliónů. Vsaďte se, že nikdo nebude za takový šlendrián potrestán a vše nakonec zaplatíme z našich kapes.

Plýtvání v době neustálého povyku o nezbytnosti šetřit ovšem není zdaleka jen českou specialitou: Schůzka G20 v kanadském Torontu, jednající jen a jedině o úsporných opatřeních, přišla daňové poplatníky na více než milardu dolarů. V době, kdy videokonference by měl být zcela zažitý pojem...

Aut Caesar aut nihil po česku aneb buď bude Radek John ministrem vnitra a nebo nebudou věci veřejné ve vládě. Prý ultimátum, jak říkají media. Vydírání, říkám tomu já.

Ekonom Pavel Kohout v sobotních Lidovkách: Kdyby nebylo Evropské centrální banky (ECB), evropský bankovní systém by se dávno zhroutil. Na druhé straně bez měnové expanze prováděné ECB prakticky od jejího založení by zřejmě žádná finanční krize nenastala. Evropská centrální banka jen hasí požár, který sama založila.

Čtenář glos A. P. mi napsal:
V tisku jsem se dočetl, že má být v Chánově zbořen panelák, který jeho osazenstvo zcela vybydlelo. Navrhuji tento objekt použít jako exponát Muzea romské kultury nebo jako kultovní místo multikulturalistů.
Moje p.s.: Ta druhá varianta se mi velmi zamlouvá...