ČTVRTEČNÍ GLOSY 15.04.2010

Miroslava Macka
Předseda poslanecké sněmovny Miloslav Vlček z ČSSD má vysvětlit svoji roli v přídělení dotace 25 milionů korun na výstavbu soukromého hotelu. Nechápu proč, vždyť vše je přece jasné: filantrop Vlček prosadil pro svého chudého kamaráda Vrtala, kterého ze soucitu zaměstnal ve sněmovně jako svého fotografa a poradce (smlouva je tajná, aby lidé nechápavě nekroutili hlavou nad pakatýlkem, který za tu spoustu práce dostává) výše zmíněné miliony z rozpočtové rezervy (na povodně to tehdy nevypadalo, tak co!), aby za ně vzniklo neziskové sportovní a rehabilitační centrum pro stejné chudáky jako je Vrtal.
Pak se to ovšem bez Vlčkovy viny jaksi zvrtlo a peníze se prostavěly ve Vrtalově soukromém luxusním hotelu: bazén, solárium, tenisové kurty, solná jeskyně a posilovna za ně vznikly. Ideální investice, ne? Chudáci a ani boháči se však do hotelu jaksi nehrnuli a tak je hotel za 120 milionů na prodej. Za případně získané peníze pak určitě vznikne něco bohulibého: třeba byty pro Vlčkovy děti nebo tak nějak...
Co je tedy na tom, proboha, k vysvětlování? Jedinou otázkou je snad výše nepodmíněných trestů pro oba aktéry, neboť paragrafy přece složitě hledat netřeba. Je to jasný podvod a zneužití veřejné funkce.