ČTVRTEČNÍ GLOSY 1.04.2010

Miroslava Macka
Mám rád jednoduché, krátké, obsažné a moudré věty. Lidovky dnes mají na titulní straně velký článek "Milost za daňové úniky? Ne!" od Františka Bouce, informující mj. o tom, že od roku 2011 by praxe milosti za přiznané daňové úniky mohla platit. Stejný autor pak napsal vedlejší sloupek, končící větou: Namísto amnestie by měl stát usilovat o takový daňový systém, který by lidi k únikům nemotivoval.

Marek Dalík se nebude podílet na volební kampani ODS a sám Dalík to komentoval: Pan lídr říkal, že ne. Petr Nečas ovšem tvrdí, že s Dalíkem nikdy na toto téma přímo ani nepřímo nemluvil, neb se Dalík nikdy na kampani ODS nepodílel. Ivan Langer ovšem už dříve prohlásil: Marek Dalík není členem volebního tým. Oslovil jsem jej ale jako konsultanta pro kreativitu.
Myslím, že vnitřní stav ODS je nejlépe vidět právě na takových drobnostech....
A Topolánek? "Bohužel máme problém, nikomu z nás nebere telefon, nevíme, co udělá", říká první místopředseda David Vodrážka. No comment.
A to loňské hospodaření ODS skončilo s obří ztrátou 164,7 milionu Kč (hlavní příčinou byly pochopitelně neuskutečněné volby a tedy neuskutečněný přesun peněz z našich kapes do stranických pokladen "za hlasy") a tak ODS potřebuje i z tohoto důvodu mít solidní volební výsledek....