O Velikonocích pojede Herold expres i Podbrdský motoráček

Hned několika historickými vlaky se můžete svézt o velikonočním víkendu. V sobotu 3. dubna ráno vyrazí z Prahy Expres Výtopna Zdice. Téhož den odpoledne bude ze Zdic do Březnice vypraven Herold expres. Konečně v neděli 4. dubna se budete moci projet po trati známé trampské lokálky Zdice-Lochovice- Zadní Třebaň-Karlštejn a zpět Podbrdským motoráčkem. Na zpáteční pouť do Prahy se také vydá Expres Výtopna Zdice.
U příležitosti zahájení sezóny 2010 Muzea Výtopna Zdice v sobotu 3. dubna je připraveno setkání motoráků řady M 262.0, zvaných Kredenc. Souprava pěti legendárních vozů tohoto označení nazvaná Expres Výtopna Zdice vyráží z pražského Hlavního nádraží v 8.15 hodin směr Beroun. Po příjezdu do Zdic (9.30) je možné navštívit muzeum Výtopny Zdice, kde je shromážděno mnoho skvostů železniční i silniční dopravy. Historickým autobusem pak můžete pokračovat do centra Zdic na výstavu plastikových modelů dopravních prostředků Zdická padesátka a do místního vojenského muzea.
Herold
Herold
Druhý historický vlak Herold expres vyráží z nádraží Zdice ve 12.30 hodin směr Příbram a Březnice. V motoráčku bude vyhrávat staropražská kapela Třehusk. Pro předem přihlášené zájemce (omezený počet-nutná rezervace na tel: 777 209 818) je po příjezdu do Březnice zajištěna exkurze v místním pivovaru Herold. Po exkurzi každý účastník dostane malý památeční dárek. Ostatní cestující mohou navštívit zdejší zámek, nebo si prohlédnout město. Odjezd Herold expresu z Březnice je v 16:35 hodin.

Na neděli 4. dubna je připravena jízda Podbrdského motoráčku. Temně červený vůz zvaný Hurvínek z nádraží Zdice vyjede ve 12.10 směr Lochovice, Hostomice, Liteň, Zadní Třebaň a Karlštejn. Zpět z Karlštejna vyráží Podbrdský motoráček v 15.33, ve Zdicích bude v 17.10. V 17.20 se pak na zpáteční cestu do Prahy vydají motorové legendy Kredenc. Po oba dva dny bude v prostorách Výtopny Zdice připraveno občerstvení, pivo Herold a upomínkové předměty.
Hurvínek
Hurvínek
Celý program včetně jízdních řádů jnaleznete na www.saxi.cz a www.kzc.cz.

Milda Frýdl
724 135 824
frydl@dobnet.cz