ÚTERNÍ GLOSY 9.03.2010

Miroslava Macka
V rozhovoru Respektu s Vladimírem Špidlou mne nejvíce zaujala část, která dokonale obráží jeho způsob myšlení : "Záleží na tom, jak rostoucím výdajům přizpůsobíme příjmy. A ty můžeme přizpůsobit řadou způsobů, nejčastějším je, že zvednete část daňového příjmu."
Přeloženo do soukromého života: Nestačí Vám Vaše příjmy na rostoucí výdaje? Hrábněte sousedovi do kapsy !
Proboha, přece to má být vždy přesně opačně: přizpůsobovat výdaje očekávaným příjmům!

Jiřího Paroubka zase více než charakterizuje jeho příkaz fotografovat na jeho mítincích odpůrce a fotografie uschovávat "pro další použití". Že je to protizákonné? Ale no tak! Když se Paroubek dere k moci, dovoleno je přece vše!

Také Zdeněk Škromach dobře charakterizoval sám sebe výrokem na stranické konferenci ČSSD k důchodům, když prohlásil "Kokrétním cílem je, aby se do konce roku 2014 průměrný důchod v České republice dostal na úroveň řádově asi 15.000 korun" a po upozornění odborníků, že by to stálo rozpočet navíc 170 miliard a dotazu, kde by na to vzal peníze, odpověděl, že šlo jen o předvolební spekulaci, vždyť kdybych to neřekl, o té konferenci by se ani nepsalo...

Nejvíce mne ovšem "dostal" na Facebooku mladík Lukáš Kraus, označující se za politologa, který mi mj. napsal: "V ČR je složená daňová kvóta natolik směšná, že stát pracuje neustále s deficitními rozpočty a výhledy."
Nechcete jej někdo ze statistiků a ekonomů trochu dovzdělat?

Čtenářka glos S. F. mi napsala:
Nikdy jsem si nemyslela, že pan Dušek je inteligent, takže mne svými výroky vůbec nepřekvapil. Co mne však překvapilo, to je spuštěná lavina odsudků od všech možných chytráků (novinářů). Jistě, než něco vypustím z úst, má to projít mozkovými závity, což u pana Duška nehrozí, ale co, nakonec máme svobodu, co by nemohl říci, co si myslí.
Když může paní Květa Fialová, ta chráněná dáma a herečka, úplně v klidu do éteru pronést větu "Gott od toho vola na hradě prý dostal vyznamenání" a novináři a celebrity ani ťuk, tak proč by Dušek nemohl pojmenovat situaci na ministerstvu dopravy, vždyť nepoužil oproti Květě Fialové (té inteligentní herečce, že)ani jediné sprosté slovo...