STŘEDEČNÍ GLOSY 9.12.2009

Miroslava Macka
Poslanci dnes rozhodují o státním rozpočtu na příští rok. Údajně "úsporném", ač zase zatne děsivou sekyru. A to ještě bolševici z KSČM a ČSSD chystají další hrábnutí do našich kapes,aby mohli úplácet své voliče a Paroubek se dostal ke svému kýženému premiérskému korytu...

Řešení finančních nejasností kolem pražské platební karty Opencard nabralo ryze české řešení: vznikne "kómis", která bude vše šetřit. Dá se tedy také předpokládat, že následně nastane obvyklé české řešení nefungujícího bordelu: začne se šoupat postelemi, namísto toho, aby se vyházely kurvy.

Neříkal před časem Paroubek, že cvičí a hubne? Dnes ráno jsem ho viděl v televizi a připadal mi stále vyžraný... zřejmě obelhává i sám sebe.

Posun v pravicové politice ODS velmi dobře ilustruje nastávající cesta předsedy Mirka Topolánka do USA: na Floridě se mj. sejde s kubánskými disidenty. Ještě dalajláma chybí....

Legrační argument pronesl David Rath při obhajobě nákupu čtyři sta let staré ilustrace kutnohorského dolování Středočeským krajem (s tím nákupem, podotýkám, souhlasím): přinese prý nejen Kutné Hoře nebývalé zvýšení turistického ruchu z tu- i cizozemska, neboť všichni přijedou si ten obrázek prohlédnout. Svatá prostoto!

Čtenář glos J. F. mi zaslal vynikající postřeh:
Krásný postřeh, vystihující naprosto přesně socialistické myšlení, jsem nalezl v jedné diskusi:
"Když se dostanete do problémů s rodinnými financemi, začnete doma šetřit a lépe hospodařit, nebo začnete okrádat sousedy?"