STŘEDEČNÍ GLOSY 4.11.2009

Miroslava Macka
Ústavní soud mne vskutku hořce rozesmál tvrzením, že "sdílená suverenita" je "posílením suverenity ve společném postupu integrovaného celku". Takže když se v rámci rodiny rozhodne hlasováním, že se bude v televizi sledovat seriál a nikoliv fotbal, milovníkům fotbalu v rodině to může být jedno, neboť jejich suverenita tím přece vzrostla... Soudruzi, soudruzi...!

Jen co prezident Klaus podepsal Lisabonskou smlouvu, už začínají antiklausovci spekulovat o tom, že se mu tím otevřel prostor k usilování o vystozupení Česka z EU a že se možná postaví do čela politické strany, která o to bude usilovat.
Většího blábolu jsem neslyšel. Václav Klaus je totiž hlavně realista se zdravým selským rozumem a velmi dobře ví, že Česko se svojí polohou a ekonomickými vazbami nemá pražádnou šanci být mimo EU.
Čtu tedy ty bláboly jako další navážení se do Klause, když už nemohou planě žvanit a spekulovat o tom, zda podepíše, nepodepíše, pravou rukou, levou rukou...

Kolem domku ve Strašicích a záhadných požárech mokrých ručníků a zásuvek, o praskání žárovek nemluvě, začíná být zřejmě pomalu jasno: nikdo nikdy neviděl na vlastní oči vzplanutí či rozbití a fyzik Luděk Pekárek, odborník na elektromagnetické záření, říká nad fotografií: Zásuvka hoří jenom zvenku, což dosud nikde pořádně nezaznělo. Nemohlo tudíž dojít k žádnému zkratu nebo výboji. Je podle mne nesmysl, aby jakékoliv záření či vlnění mohlo způsobit vznícení zásuvky či mokrého ručníku. Nejpravděpodobnější je potření zásuvky hořlavou látkou a následné zapálení.
A nebo, vzhledem k tomu, že se tak děje v obci Strašice, že by tam jenom strašilo...? Obvykle se ovšem dějí věci obvyklé....