STŘEDEČNÍ GLOSY 15.04.2009

Miroslava Macka
Vypadá to, že už i Jiřímu Paroubkovi došlo, že najít "úředníky", kteří by byli ochotni sedět ve vládě a být zcela na špagátcích Lidového domu nebude tak snadné. A tak se nám zřejmě úřednická vláda smrskne na pár nýmandů na místech, kde jde jen o vyplácení mandatorních výdajů a ne o přerozdělování miliard.

Kdyby se udílela cena, nebo registroval v Guinessově knize rekordů nejlepší výkon v disciplině, jak co nejvíce slovy říci absolutní nic (slušně vyjádřeno), určitě by ji letos dostali Martin Bursík, evropský zelený komisař Stavros Dimas a další žvanilové na brífingu ministrů životního prostředí EU v Praze. Nevěřícně jsem zíral na televizi a jen nechápavě kroutil hlavou, co všechno platíme ze svých daní, aniž bychom zahájili okamžitou střelbu....

A tak jsem se také včera z televizních zpráv dozvěděl, že chuderky modelky už nevydělávají zdaleka tolik jako dřív, neboť je krize: a tak inkasují zlomek dřívějších honorářů a namísto deseti hodin před objektivem najednou stačí půlhodina....
Pokud by opravdu strádaly, s potěšením jim domluvím práci pokladní v zábřežské Bille: chlapi ve frontě by to určitě ocenili a zrovna tak jistě i ony: užitečná práce vždy potěší!

Čtenář glos V. R. mi zaslal svůj minipostřeh k výkonu Kateřiny Jacques v pořadu "Uvolněte se prosím:
Jan Kraus má v tomto pořadu v náplni práce udělat z hostů blbce. Za tento pořad si nezaslouží plný honorář...

Na milion najetých kilometrů u nás zahyne pětkrát více motocyklistů, než v sousedním Německu. Pochopitelně: kvalita silniční sítě v Německu je nejméně pětkrát vyšší, než u nás ( okresky zvláště počítaje).

A jedna zajímavá informace, tak jak ji přináší ekonom Pavel Kohout v dnešní MF Dnes: Propad průmyslové produkce je způsoben spíš propadem spotřebitelské poptávky než nedostupností úvěrů. Tzv. "credit crunch" neboli zadrhnutí úvěrů je z velké části mediální bublina. Ve skutečnosti vzrostl objem úvěrů nefinančním podnikům v eurozóně meziročně o 8,2 % (v únoru 2009). Žádná úvěrová krize se nekoná.